Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

ପୁଅ ସହ ଇଂଲଣ୍ଡର ଏକ ମଲ୍ରେ ବୁଲୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଟିମର କ୍ୟାପଟେନ ସରଫରାଜଙ୍କ ସହ ଅଶାଳୀନ ବ୍ୟବହାର କଲେ ପ୍ରଶଂସକ

22/06/2019 at 3:56 PM

ଲଣ୍ଡନ୨୨|୬: ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ ୱାର୍ଲଡକପ ମ୍ୟାଚ ହାରିବା ପରେ ଚାରିଆଡେ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମର ସମାଲୋଚନା । ପାକିସ୍ତାନର ଖେଳାଳି, ନେତାଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରଶଂସକ ମଧ୍ୟ ରାଗି ଯାଇଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ କ୍ୟାପଟେନ ସରଫରାଜ ଅହମଦଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଦାୟୀ କରାଯାଇଛି । ନିକଟରେ ବ୍ରିଟେନର ଏକ ମଲରେ ବୁଲୁଥିଲେ ସରଫରାଜ । ସରଫରାଜ ନିଜ ପୁଅକୁ ନେଇ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକ ଲାଇଭ ଭିଡିଓରେ ସରଫରାଜଙ୍କୁ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଶଂସକ ପାକିସ୍ତାନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ପରିହାସ କରିଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନର ସାମ୍ବାଦିକ ସୈୟଦ ରଜା ମେହଦୀ ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି । ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଆମେ ଆମର ନ୍ୟାଶନାଲ ହିରୋଙ୍କ ସହ ଏହିଭଳି ବ୍ୟବବାହାର କରୁଛୁ, ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିନ୍ଦନୀୟ ।  ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରେହମ ଖାନ ଏହାକୁ ଲଜ୍ଜାଜନକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସରଫରାଜ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସାମାଜିକ ଭାବେ ଆମେ ଶାଳୀନତା ମଧ୍ୟ ହରାଇଦେଇଛୁ ।

ଭିଡିଓକୁ ବଲିଉଡ ତାରକା ରିତେଶ ଦେଶମୁଖ ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ୟାପଟେନ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସ କୌଣସି ନା କୌଣସି ମହତ୍ଵପୁର୍ଣ ମ୍ୟାଚରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସରଫରାଜଙ୍କ ସହିତ ଯାହା ହେଉଛି ତାହା ଉଚିତ ନୁହନ୍ତି । ଏହା ଏକ ପ୍ରକାର ସାମାଜିକ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ଏବଂ ନିହାତି ନିନ୍ଦନୀୟ ।

ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଆଉ କିଛି ଭାରତୀୟ ମଧ୍ୟ କ୍ରୋଧ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶୁକ୍ଳା ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜଣେ ଭାରତୀୟ ହିସାବରେ ମୁଁ କହୁଛି ସମର୍ଥକଙ୍କ ଏଭଳି ବ୍ୟବହାର ଅନୁଚିତ । ସମର୍ଥନ କରନ୍ତୁ କି ନିନ୍ଦା କରନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ଏତେ ତଳକୁ ଖସିଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

ଆଉ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ସମର୍ଥକ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପୁଅ ସହ ଥିବାବେଳେ ଏଭଳି ବ୍ୟବହାର କରିବା ଅନୁଚିତ । ତଥାପି ସରଫରାଜ କିଛି ନ କହି ଚୁପ ରହିବା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ସାରା ଦୁନିଆରୁ ନିନ୍ଦା ଶୁଣିବା ପରେ ଭିଡିଓ ରେକଡିଂ କରିଥିବା ଯୁବକ ଆଉ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଏହି ଭିଡିଓରେ ସେ ନିଜ ଭୁଲ ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିଥିଲେ । 

   Related Posts