Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଭାରତଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହେବାର ଦୁଇଟି ମୁଖ୍ୟ କାରଣ କହିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକ…

17/06/2019 at 3:43 PM

ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର୧୭|୬: ବିଶ୍ବକପରେ ଭାରତଠାରୁ ୮୯ରନରେ ପରାସ୍ତ ହେବାପରେ ପାକିସ୍ତାନର ମନୋବଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ବିଭିନ୍ନ ବିଶ୍ବକପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ୭ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିବାବେଳେ ସମସ୍ତ ୭ଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାର ରେକର୍ଡ କାଏମ ରଖିବାରେ ଭାରତ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି ।

ହାରିବାପରେ ଭାଙ୍ଗିପଡିଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଏବେ ପରାଜୟର କାରଣ ଖୋଜିବାରେ ଲାଗିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକ ସର୍ଫରାଜ ଅହମଦ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ହାରବାର କାରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ହାରିବା ପଛରେ ଦୁଇଟି ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ରହିଛି ।

ଟସ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଟସ ବିଜୟକୁ ମ୍ୟାଚ ବିଜୟରେ ରୂପାନ୍ତରିତ କରିପାରିଲା ନାହିଁ ଓ ଭାରତଠାରୁ ମ୍ୟାଚ ହାରିଗଲା । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ଆଉ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ବାକି ଅଛି । ସେମିଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ହେଲେ ଏହି ୪ଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭଲ ରନ ରେଟ ସହ ବିଜୟୀ ହେବାକୁ ପଡିବ । ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନ ଯଦି ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରେ ତାହେଲେ ବିଶ୍ବକପ ଫାଇନାଲ ତ ଦୂରର କଥା ସେମି ଫାଇନାଲରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବ ନାହିଁ ।

ଭରତଠାରୁ ପରାଜୟ ବରଣ କରିବାର ଦୁଃରେ ମ୍ରିୟମାଣ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ୟାପଟେନ ସର୍ଫରାଜ ଅହମ୍ମଦ ଭାରତୀୟ ଓପନର ରୋହୀତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଭୁରି ଭୁରି ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ପରାଜୟର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ରୋହୀତ ଶର୍ମା । ସେ ପାକିସ୍ତାନ ବୋଲରଙ୍କ ମନୋବଳକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଦ୍ବିତୀୟ କାରଣଟି ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ବୋଲରମାନେ ଠିକ ଯାଗାରେ ବୋଲିଂ ନକରିବା ବୋଲି ସର୍ଫରାଜ କହିଛନ୍ତି । ଓଭରପିଚ୍‌ ବଲ କରିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚକୁ ଯିବାପୂର୍ବରୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବୋଲରମାନେ ତାହା କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥିଲେ । ସେହିଭଳି ପିଚ୍‌ରେ ବଲ ଭଲ ଟର୍ଣ୍ଣ କରୁଥିଲେ ହେଁ ଦୁଇଜଣ ସ୍ପିନର କୌଣସି ୱିକେଟ ନେବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥିଲେ ।

   Related Posts