Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ, ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ୧୦୦ ଟଙ୍କା ବଢିଲା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୬୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା: ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ଓଡ଼ିଶା, ୩ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ ଓ ପବନ ବୋହିବ
  • ||
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

ସ୍ଵୀକାର କଲା ପାକିସ୍ତାନ, ପୁଲଓ୍ଵାମା ଆକ୍ରମଣରେ ଥିଲା ତାରି ହାତ, ସଂସଦରେ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କ ଏହା ବଡ ସଫଳତା

29/10/2020 at 5:54 PM

ଇସଲାମାବାଦ ୨୯।୧୦: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ପାକିସ୍ତାନର ହୀନ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ କାହାକୁ ଅଛପା ନୁହେଁ। ମାତ୍ର ଏହି ପଡୋଶୀ ଆତଙ୍କୀ ଦେଶ ପୂରା ଦୁନିଆକୁ ଆତଙ୍କବାଦ ନାଁରେ ଭୂଆଁ ବୁଲାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରି ଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ଭାରତ ସମ୍ମୁଖରେ ପାକିସ୍ତାନର ଚାଲବାଜି କାମରେ ଆସିନାହିଁ। ଏବେ ପାକିସ୍ତାନର ମନ୍ତ୍ରୀ ହିଁ ଦୁନିଆ ସାମ୍ନାରେ ପାକିସ୍ତାନର ଅସଲ ମୁଖା ଖୋଲିଛନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନର ମନ୍ତ୍ରୀ ଫଓ୍ଵାଦ ଚୌଧୁରୀ ସଂସଦରେ ବୟାନ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି, ପୁଲଓ୍ଵାମା ଆକ୍ରମଣ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵରେ ବଡ ସଫଳତା। ଫଓ୍ଵାଦ ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ଦୁନିଆ ସାମ୍ନାରେ ପାକିସ୍ତାନର ମୁସ୍କିଲ ଆହୁରି ବଢିପାରେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାକିସ୍ତାନର ଜଣେ ସାଂସଦ  ଅୟାଜ ସାଦିକ ସଂସଦରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ଦ୍ଧମାନ ଯେଉଁ ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହ ମେହମୁଦ କ୍ୟୁରେସୀ କହିଥିଲେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ। ଏହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ସେନା ପ୍ରମୁଖ କମର ଜାଭେଦ ବାଜଓ୍ଵାଙ୍କ ପାଦ ଥରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ମଥାରେ ଝାଳ ବହୁଥିଲା।

ଏହି ଦାବିକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଫଓ୍ଵାଦ ଆଲମ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସେ ବଡ ଆତ୍ମ ବିଶ୍ଵାସର ସହିତ ସଂସଦରେ କହିଛନ୍ତି, ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତରେ ପଶି ମାରିଛି। ସେ ଏତିକିରେ ଅଟକିନଥିଲେ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ଅସଲ ଚେହେରା ଦୁନିଆ ସାମ୍ନାରେ ଖୋଲି ଦେଲେ। ଫଓ୍ଵାଦ କହିଛନ୍ତି, ପୁଲଓ୍ଵାମାରେ ଆମେ ଯେଉଁ ସଫଲତା ପାଇଛେ, ତାହା ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵରେ ପୂରା ଦେଶର ସଫଳତା।

   Related Posts