Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ- ‘ଓ୍ବିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଉ, ନଚେତ ଭାରତ ରାତି ୯ଟାରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ’

29/10/2020 at 9:19 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୧୦: ପାକିସ୍ତାନ ସାଂସଦ ଅୟାଜ ଓ୍ବିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ନେଇ ଚମକାଇ ଦେବା ଭଳି କଥା କହିଛନ୍ତି। ସାଂସଦ ବୁଧବାର ସଂସଦରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ଆକ୍ରମଣ ଭୟରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍ ସରକାର ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାଇଲଟ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ଅଚାନକ ଛାଡି ଦେଇଥିଲା।

ପାକିସ୍ତାନର ନ୍ୟାସନାଲ ଆସେମବଲିର ଏକ ଭାଷଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ମୁସଲିମ ଲିଗ-ଏନ୍ (ପିଏମଏଲ-ଏନ)ର ନେତା ଅୟାଜ ସାଦିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୂଳଭୂଷଣ ପାଇଁ ସେମାନେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ନେଇ ଆସି ନ ଥିଲେ। ଏ ସରକାର ମାସେ ଦି’ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ଲୁଚାଇ ରଖିଲା। ସେମାନଙ୍କୁ ଇସଲାମାଦ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏତେ ଆସେସ୍ ଦିଆଯାଇ ନ ଥିଲା ଯେତେ ଏ ସରକାର ଦେଇଛି। ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ମନେ ଅଛି ଶାହ ମହମୁଦ ସେହି ବୈଠକରେ ଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସେହି ବୈଠକକୁ ଆସିବାକୁ ମନା କରିଥିଲେ।

ଅୟାଜ ସାଦିକ ନିଜ ଭାଷଣରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଆର୍ମି ଷ୍ଟାଫର ମୁଖିଆ ଆସିଲେ ମାତ୍ର ତାଙ୍କ ଗୋଡ ହାତ ଥରୁଥିଲା ଓ ମୁଣ୍ଡରୁ ଝାଳ ବୋହୁ ଥିଲା। ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସଏମ କୁରୈସୀ କହିଲେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଉ। କାରଣ ରାତି ୯ଟାରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ। ଅୟାଜ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ଆକ୍ରମଣ କରି ନ ଥାନ୍ତା। କେବଳ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ଛାଡିବା ଥିଲା ସେମାନଙ୍କର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଗତବର୍ଷ ଭାରତ ବାଲାକୋଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିରରେ ଷ୍ଟାଇକ୍ କରିଥିଲା ଯାହା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଫାଇଟର ଜେଟକୁ ଭାରତକୁ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପଠାଇଲା। ଏହାର ଜବାବରେ ଅଭିନନ୍ଦନ ମିଗ୍-୨୧ରେ ଉଡାଣ ଭରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅଭିନନ୍ଦଙ୍କ ବିମାନ କ୍ରାସ ହୋଇଥିଲା ଓ ସେ ଯାଇ ପିଓକେରେ ପହଞ୍ଚିଲେ। ସେଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ସୈନ କାବୁ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ୨୦୧୯ ମାର୍ଚ ୧ରେ ଛାଡି ଦେଇଥିଲା।

   Related Posts