Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ନଓ୍ବାଜ ସରିଫ୍ ଭାରତର ଏଜେଣ୍ଟ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ସହ କଥା ହୁଅନ୍ତି ଲୁଚି ଲୁଚି : ପାକ୍ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ

29/09/2020 at 3:28 PM

ଇସଲାମାବାଦ ୨୯।୯: ପାକିସ୍ତାନରେ ଇମରାନ ଖାନ୍ ସରକାର ଏବଂ ସେନାକୁ ଲୋକମାନେ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ବେଳେ ବିରୋଧୀ ମଧ୍ୟ ଘେରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲେଣି । ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନଓ୍ବାଜ ସରିଫ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ଜେନେରାଲ କମର ଜାଭେଦ ବାଜଓ୍ବାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଦଳ ନଓ୍ବାଜ ସରିଫ୍‌ଙ୍କୁ ଭାରତ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନାମ ନେଇ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିବାକୁ ଲାଗିଲାଣି । ଇମ୍ରାନଙ୍କ ସରକାରରେ ଥିବା ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ୍ ରସିଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନଓ୍ବାଜ ସରିଫ୍ ଭାରତର ଏଜେଣ୍ଟ ଏବଂ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଦେଶ ବାହାରକୁ ଯାଇ ଫୋନ୍ କରନ୍ତି । ତାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେଶ ସମ୍ମୁଖରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ।

ଶେଖ୍ ରସିଦ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନଓ୍ବାଜ ସରିଫ୍‌ଙ୍କ ସେନା ବିରୋଧୀ ଭାଷଣ କାରଣର ତାଙ୍କର ଭାରତୀୟ ମିଡିଆରେ ଜୋରଦାର କଭରେଜ କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ଦେଶକୁ ବିଭକ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ରସିଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନଓ୍ବାଜ ସରିଫ୍‌ଙ୍କୁ କହିବାକୁ ପଡିବ ଯେ, ସେ କେତେ ଓସମା ବିନ୍ ଲାଡେନଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ ଏବଂ କତାରଠାରୁ ତାଙ୍କୁ କେତେ ଦାନ ମିଳିଛି ।

ରସିଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କାଶ୍ମୀରରେ ସବୁଠୁ ବଡ ଭୁଲ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତ ଦୁଇଟି ବଡ ଭୁଲ କରିଛି । ପ୍ରଥମେ ୫ଟି ପରମାଣୁ ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆମେ ତାର ଜାବବରେ ୬ଟି ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଲୁ । କାଶ୍ମୀରରେ ଭାରତ ଦ୍ବିତୀୟ ସବୁଠୁ ବଡ ଭୁଲ୍ କରିଛି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନଓ୍ବାଜ ସରିଫ୍ ଦେଶର ସେନା ସଂପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରି ଭାରତର ପକ୍ଷ ନେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts