Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୨୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୭୪୧ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ : ବ୍ୟାପକ ପୋଡାଜଳା ଓ ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମ୍ୟାନେଜର ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ
  • ||
  • ଆଜି ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା ! ୧୫ ଯାଏଁ ତାତିରୁ ମିଳିବ ତ୍ରାହି
  • ||

ନୱାଜ୍ ସରିଫଙ୍କ ବିରୋଧରେ NBW ଜାରି

3/09/2020 at 7:49 PM

ଲାହୋର ୩।୯:  ଏକ ପାକିସ୍ତାନୀ ନ୍ୟାୟାଳୟ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମିଆଁ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀ ଲାଗି ଗୁରୁବାର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟଙ୍କୁ ଜାମିନ ବିହୀନ ଗିରଫ ପରୱାନା (ଏନବିଡବ୍ଲୁ) ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଭୂମି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଏହି ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି ହୋଇଥିବା  ଜଣାପଡିଛି। ଲାହୋର ନ୍ୟାସନାଲ ଆକାଉଣ୍ଟେବିଲିଟି କୋର୍ଟ ଏହି ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

ଗତମାସରେ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଏକ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ସରିଫଙ୍କୁ ଜାମିନ ମିଳିପାରିଥାନ୍ତା। ତେବେ ୱାରେଣ୍ଟ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବା ବେଳେ ସେ ସେଠାରେ ନଥିଲେ। ସେ ବ୍ରିଟେନରେ ରହି ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବାରୁ ଆବାସରେ ନଥିଲେ। ଏ ନେଇ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ସୂଚିତ କରାଯାଇଥିଲା। ହେଲେବି ସେ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ହେଉ ନଥିବାରୁ ଶେଷରେ ଏନବିଡବ୍ଲୁ ଜାରି ହୋଇଛି।

ପାକିସ୍ତାନ ମୁସ୍ଲିମ ଲିଗ-ଏନ୍ ନେତା ଅତା ତରାର ଗୁରୁବାର ମାମଲାରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ। ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ସରିଫ ଏବେ ବ୍ରିଟେନରେ ରହି ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ତରାର କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ତେବେ ସରକାରୀ ପକ୍ଷ ଓକିଲ ହ୍ୟାରିସ୍ କ୍ୟୁରେସୀ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଏନବିଡବ୍ଲୁ ଜାରି ଲାଗି ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ସେହି ଅନୁସାରେ କୋର୍ଟ ଏନବିଡବ୍ଲୁ ଜାରି କରିଥିବା ବେଳେ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡନରେ ଉଚ୍ଚାୟୁକ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।  

   Related Posts