Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ପାକ୍ ମୌଲାନାଙ୍କ ଅଜବ ପରାମର୍ଶ: କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଯାଅନି ହସ୍ପିଟାଲ, ମାରି ଦେବେ

5/06/2020 at 5:54 PM

ଇସ୍ଲାମାବାଦ ୫।୬: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ନେଇ ଜନୈକ ପାକିସ୍ତାନୀ ମୌଲାନାଙ୍କ ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ମୌଲାନା କୌକବ ନୁରାନୀ ଭିଡିଓରେ ପାକିସ୍ତାନୀମାନଙ୍କୁ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ହସ୍ପିଟାଲ ନଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି କରୋନାକୁ ଇସ୍ଲାମ ବିରୋଧରେ ଇହୁଦୀଙ୍କ ଏକ ବିରାଟ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ଅତୀତରେ ଏପରି ମୌଳବାଦୀ ନୀତି ଯୋଗୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ପଲସ ପୋଲିଓ ଟିକାକରଣ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଏବେ ମୌଲାନାଙ୍କ ଅପିଲ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି।

ମୌଲାନା କୌକବ ନୁରାନୀ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରମୁଖ ଧାର୍ମିକ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟତମ। ସେ ଭିଡିଓରେ ଇୟୁଦୀମାନେ ଏହି ଭୂତାଣୁକୁ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି। ଏଥିଲାଗି ସେମାନେ ଭେକ୍ସିନ ମଧ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି। ଏହି ଭେକ୍ସିନରେ ସେମାନେ ମୁସଲମାନ ଲୋକଙ୍କ ଦେହରେ ଚିପ୍‌ ଛାଡିଦେବେ। ଫଳରେ ଆମେ ଯାହା ବିଚାର କରୁଛେ ତାର ଖବର ସେମାନେ ଆଗରୁ ପାଇବା ସହ ଆମର ସମସ୍ତ ରଣନୀତି ବିଫଳ କରିଦେବେ ବୋଲି ମୌଲାନା ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ମୁସଲମାନ ଲୋକେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଲେ ହସ୍ପିଟାଲ ନ ଯିବା ଲାଗି ସେ ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି। ଯଦି କେହି କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ ଯାଏ ସେଠାରୁ ସେ ଜୀବିତ ଫେରିବ ନାହିଁ। ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ଭେଣ୍ଟିଲେଟରକୁ ନେଇ ମାରିଦେବେ ବୋଲି ମୌଲାନା କହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି କରୋନା ମାମଲାରେ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ରୋଗୀଙ୍କ ସହ ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ମିସାଇ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି। କାରଣ ସେମାନଙ୍କ କଳାକାରନାମା ସମସ୍ତେ ଜାଣିଯିବେ। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ୱାରା ଇହୁଦୀମାନେ ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ନିଜ ଆୟତ୍ତରେ ରଖିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏକ କରେନ୍ସି ବି ଆଣିବେ ଓ ଏହା ଦ୍ୱାରା ସାରା ଦୁନିଆ ସେମାନଙ୍କ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୌଲାନା।

   Related Posts