Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚଳନ୍ତା ହାଇଓ୍ବା ଗାଡିରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଚାଳକ
  • ||
  • Australian Open 2022 ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଲେ ଏଶ୍ଲେ ବାର୍ଟି, ଦେଶ ପାଇଁ ରଚିଲେ ଇତିହାସ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୮୭୧ ମୃତ
  • ||
  • ବଜେଟ ପୂର୍ବରୁ ହେବନି ହାଲୁଆ ଉତ୍ସବ, ଏଥର ମୋବାଇଲ ଆପ୍ଲିକେସନରେ ମିଳିବ ସବୁ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଧାନବସ୍ତା ଚୋରି ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧିଦେଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ର ପୁନଃ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଦାବି କଲା ଓଡିଶା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମଞ୍ଚ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ନାଳରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା କରି ପାଣିରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୭୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୮୪୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୪୧୦୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର ଓ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମେୟର ପଦବୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ, କଟକ ପଦବୀ ଅଣସଂରକ୍ଷିତ
  • ||

ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ସୁଧାରିବା ଲାଗି ପାକିସ୍ତାନ ନେଲା ଅଶ୍ଲୀଳ ନୃତ୍ୟର ସାହାରା, ଭଡିଓ ଦେଖିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ବି ଲାଗିବ ଲଜ୍ଜା

9/09/2019 at 9:07 PM

ଇସ୍ଲାମାବାଦ: ‘ନୟା ପାକିସ୍ତାନ’ର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ। ତେବେ ଏଥିରେ ଅର୍ଥ ପାଲଟିଛି ସବୁଠୁ ବଡ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ।  ରିୟାସତ-ଏ-ମଦିନା (ଅଜାରବୈଜାନ) ପ୍ରତି ବିଦେଶୀ ନିବେଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରାଯାଇପାରିଲେ ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ଦୁରାବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ହୋଇପାରିବ। ଏଠାକାର ଲୋକ ସଂସ୍କୃତି ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିକାଶ ହେଲେ ଦେଶକୁ ବିଦେଶୀ ନିବେଶର ସୁଅ ଛୁଟିବ। ଏଇ ଆଶାରେ ସରକାର  ସରହଦ ଚାମ୍ବର ଅଫ କମର୍ସ ଏଣ୍ଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି (ଏସସିସିଆଇ) ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜନ କରିଥିବା ଇନଭେଷ୍ଟର୍ସ ସମ୍ମିଟ ଏବେ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଲାଗି ଭାରି ପଡିଛି।

୪ରୁ ୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ଏହି ନିବେଶକଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀରେ ବିଦେଶୀ ନିବେଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ଲାଗି ସ୍ଥାନୀୟ କଳାକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲୋକ ନୃତ୍ୟ (ଋଷିୟ ବେଲି ଡ୍ୟାନ୍ସ ଭଳି) ପରିବେଷଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଯାହା ସରକାରଙ୍କୁ ଏବେ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ନିକଟରେ ନିନ୍ଦିତ କରିଛି। ଏଭଳି ନୃତ୍ୟ ଜରିଆରେ ଦେଶକୁ କିଭଳି ନିବେଶକ ଆକର୍ଷିତ ହେବେ ସେ ନେଇ ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକେ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି।

ତେବେ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଟର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଲାଗି ସରକାର ଶ୍ୱାତ ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ସେଦିନ ଏନଓସି ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିଥିଲେ। ଯାହା ଏବେ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରତି  ଲୋକଙ୍କ ଘୃଣାର କାରଣ ପାଲଟିଛି।   ଦେଶରେ ନିବେଶ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ନିବେଶକଙ୍କୁ ହୀରାମଣ୍ଡିର ମହିଳାଙ୍କୁ ବି ସରକାର ମାଗଣା ଦେବେ ବୋଲି ଏବେ ଘୋଷଣା କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଲୋକେ ଟ୍ୱିଟ୍ ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରୁଛନ୍ତି। ହୀରାମଣ୍ଡିକୁ  ପାକିସ୍ତାନ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟର ପେଣ୍ଠ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଯହା ସରକାରଙ୍କ ଲାଗି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ ପାକ୍ ରାଜନେତାଙ୍କ ଅଜବ ବୟାନ ଦେଶବିଦେଶରେ ପ୍ରାୟତଃ ଟ୍ରୋଲ ହେଉଛି। ଏଥିରେ ଏବେ ନିବେଶକଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହା ପାକିସ୍ତାନ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଲଜ୍ଜିତ କରିଥିବା  ବେଳେ  ସେମାନଙ୍କ ମାନ ଇଜ୍ଜତକୁ ନେଇ ସରକାର ଖେଳ ଖେଳୁଥିବା ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ପଡୋସୀ ଭାରତ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିସାରିଥିବା ବେଳେ ନିଜର ଆର୍ଥିକ ଦୁରାବସ୍ଥା ସୁଧାରିପାରୁନଥିବା ସରକାର ମହିଳାଙ୍କୁ କଣ ନିର୍ବସ୍ତ୍ର ନଚାଇବ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି ନାଗରିକ।   

   Related Posts