Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କୁ ପଳାତକ ଘୋଷଣା କଲେ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର

23/08/2020 at 10:28 PM

କରାଚୀ ୨୩/୦୮ : ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କୁ ପଳାତକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ପାଇଁ ବ୍ରିଟିଶ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଲଣ୍ଡନରେ ଅଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପଦେଷ୍ଟା ଶାହାଜାଦ ଆକବର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଆଧାରରେ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ଚାରି ସପ୍ତାହର ଜାମିନ ଅବଧି ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ଶନିବାର ଦିନ ଆକବରଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଡନ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ କହିଥିଲା ଯେ ସରକାର ସରିଫଙ୍କୁ ପଳାତକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି  ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ପାଇଁ ବ୍ରିଟିଶ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ ପଠାଯାଇଛି।

ଏକ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଅଦାଲତ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କୁ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣେଇଥିଲେ । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ସେ ଲାହୋରର ଏକ କୋର୍ଟକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ଯେ ସେ ଦେଶକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଅସମର୍ଥ ଅଛନ୍ତି | କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାକୁ ନଯିବାକୁ କହିଛନ୍ତି | ନୱାଜ ସରିଫ ତାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଲାହୋର ହାଇକୋର୍ଟରେ ତାଙ୍କର ଡାକ୍ତରୀ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ନ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି | କାରଣ ତାଙ୍କ ରକ୍ତରେ ପ୍ଲାଲେଟ୍ କାମ ଅଛି ଏବଂ ମଧୁମେହ, ହୃଦୟ, କିଡନୀ ଏବଂ ରକ୍ତଚାପ ଜନିତ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି |

ପାକିସ୍ତାନର ତିନିଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିବା ସରିଫ (୭୦) ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଲଣ୍ଡନରେ ଅଛନ୍ତି। ଶରୀରର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ପ୍ରଣାଳୀରେ ସମସ୍ୟା ହେବାପରେ ସେ ସେଠାକୁ ଯାଇଥିଲେ | ସେ ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବରରେ ବ୍ରିଟେନ ଯାଇଥିଲେ | ଲାହୋର ହାଇକୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଚାରି ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ବିଦେଶ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ |

   Related Posts