Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ, ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ: ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ : ଟସ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପ୍ରଥମେ କରିବ ବ୍ୟାଟିଂ
  • ||
  • ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିନ୍ଦୁସାଗରରେ ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ରୋକ୍, ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ବିଏମସି
  • ||

ଇମ୍ରାନଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା ଲାଗି ପାକ୍ ହାଇକୋର୍ଟରେ ମୋକଦ୍ଦମା, ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ହାଜିରା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାକୁ ନିବେଦନ

24/11/2019 at 5:45 PM

ଲାହୋର : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା ଲାଗି ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ଶରଣାପନ୍ନ ହୋଇଛନ୍ତି ନାଗରିକ। ଲାହୋର ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏ ନେଇ ପିଟିସନ ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମିଆଁ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ଅବମାନନା ବୋଲି ଆବେଦନକାରୀ ପିଟିସନରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଅଦାଲତଙ୍କ ମାମଲାରେ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ କିଛି ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ। ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ସମାଲୋଚନା କରିବା ଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଏଥର ଇମ୍ରାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ହାଜର ଲାଗି  ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସହ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଓ ନ୍ୟାସନାଲ ଆସେମ୍ବ୍ଲିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସଦସ୍ୟତା ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ଲାଗି ଆବେଦନକାରୀ ତାରିକ ମକସୁଦ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।  

ଲାହୋର ହାଇକୋର୍ଟ ସରକାରଙ୍କ ସର୍ତ୍ତକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରି ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡନରେ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଜାମିନ ମଞ୍ଜୁର କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଜାମିନ ଲାଗି ୭୦ କୋଟି ପାକିସ୍ତାନୀ ଟଙ୍କା ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ରଖିବାକୁ ସରକାରୀ ସର୍ତ୍ତ ଥିଲା। ତେବେ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ସରକାରଙ୍କ ସର୍ତ୍ତ ନ ମାନିବାରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଖ୍ୟ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଆସିଫ ସଇଦ ଖୋସଲାଙ୍କୁ ବିଚାର ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଲୋକଙ୍କ ଆସ୍ଥା କାୟମ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ।  ହେଲେ ନ୍ୟାୟାଳଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିନଥିଲା। ଏଣୁ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ରୂପେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟବିଚାରପତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

କେବଳ କୋର୍ଟରେ ନୁହେଁ ସଭା ସମିତିରେ ବି ଇମ୍ରାନ ନୱାଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି।  ତାଙ୍କ ହେଲଥ ରିପୋର୍ଟରେ ଜାଲିଆତି କରାଯାଇଥିବାର ମଧ୍ୟ କହୁଛନ୍ତି ଇମ୍ରାନ। କାରଣ ସରିଫ ଏୟାର ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସର ସିଡି ଚଢୁଥିବାର ସେ ଦେଖିଥିବା କହିଛନ୍ତି। ଗତ ୧୯ ତାରିଖରେ ଶରିଫ ଲଣ୍ଡନ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ଏବେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅଛନ୍ତି।  

   Related Posts