Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ନକଲି ପାଇଲଟ୍ : ୩ ଜଣରୁ ଜଣଙ୍କ ପାଖରେ ଫେକ୍ ଲାଇସେନ୍ସ, ଉଡାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି ବିମାନ, ମାନିଗଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ

27/06/2020 at 4:58 PM

କରାଚୀ ୨୭/୦୬ : ପାକିସ୍ତାନର ୩୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ପାଇଲଟଙ୍କ ପାଖରେ ନକଲି ଲାଇସେନ୍ସ ଅଛି ଏବଂ ସେମାନେ ବିମାନ ଉଡାଇବା ପାଇଁ ସକ୍ଷମ ନୁହନ୍ତି ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ବୁଧବାର ଦିନ କହିଥିଲେ | ଘୁଲାମ ସରବର ଖାନ କହିଥିଲେ ଯେ ଦେଶର ୨୬୨ ପାଇଲଟ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇନଥାନ୍ତି | ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ଆଉ ଜଣେ ପରୀକ୍ଷା ଦିଅନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ସେ ନକଲି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦିଅନ୍ତି | ପାସ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଲାଇସେନ୍ସ ମିଳିଥାଏ କିନ୍ତୁ ବିମାନ ଉଡାଇବା କ୍ଷମତା ତାଙ୍କ ପାଖରେ ନଥାଏ |


ପାକିସ୍ତାନର ବିମାନ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ୮୬୦ ପାଇଲଟ ଅଛନ୍ତି | ସେଥିରେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ଚାଳକ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଘୁଲାମ କହିଛନ୍ତି | କିଛି ନକଲି ପାଇଲଟ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ PIA ମଧ୍ୟ ଉଡାଇଥାନ୍ତି |
ମେ ୨୨ ତାରିଖରେ କରାଚୀରେ ହୋଇଥିବା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ବୁଧବାର ଦିନ ଉଡୟଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ | ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୯୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | PIA ବିମାନ ଲାହୋରରୁ ଟେକ ଅଫ କରିବା ପରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା | ବିମାନର ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ | ତେବେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ବିମାନ PK 8303 ନକଲି ଲାଇସେନ୍ସଧାରୀ ପାଇଲଟ ଉଡାଉଥିଲେ ନା ନାହିଁ ତାହା ଘୁଲାମ ଖାନ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ନାହାନ୍ତି |

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିମାନ ଉଡାଇବା ସମୟରେ ପାଇଲଟ ଲଗାତାର କରୋନା ଭାଇରସ ସମ୍ପର୍କରେ କଥା ହେଉଥିଲେ ଏବଂ ଏୟାର ଟ୍ରାଫିକ କଣ୍ଟ୍ରୋଲରଙ୍କ ୱାର୍ଣ୍ଣିଙ୍ଗକୁ ଅଣଦେଖା କରିଥିଲେ | ଫଳରେ ବିମାନ ଏକ ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା | ପାଇଲଟ ବିମାନରେ କରୋନା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ | କରୋନା ଯୋଗୁଁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର କିଭଳି ସମୟ ଭୋଗୁଛନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ | ବିମାନ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଦୃଷ୍ଟି ନଥିଲା | ତେବେ ପାଇଲଟମାନେ ଓଭର କନଫିଡେଣ୍ଟ ଥିଲେ ବୋଲି ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି |

ଘୁଲାମ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେତେବେଳେ ଏୟାର ଟ୍ରାଫିକ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ପାଇଲଟଙ୍କୁ ୩ଥର ସଚେତନ କରାଇଥିଲେ ଯେ ବିମାନ ବହୁ ଉଚ୍ଚରେ ଅଛି ଏବଂ ସେମାନେ ବିମାନକୁ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ଣ କରନ୍ତୁ | କିନ୍ତୁ ପାଇଲଟ ଏୟାର ଟ୍ରାଫିକ କଣ୍ଟ୍ରୋଲରଙ୍କ କଥା ଶୁଣିନଥିଲେ | ବିମାନର ଲ୍ୟଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଗିଅରକୁ କମ ନ କରି ପାଇଲଟ ବିମାନକୁ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଫଳରେ ବିମାନଟି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା |

   Related Posts