Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ମୁଠା ଟାଣ କରୁଛି ପାକ୍ ସେନା, ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କ ହାତରୁ ଖସିଲା ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ

31/05/2020 at 7:57 PM

ଇସ୍ଲାମାବାଦ ୩୧।୫:  ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ସରକାରଙ୍କ ହାତରୁ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ଦାୟିତ୍ୱ ନିଜ ହାତକୁ ନେଇଛି। ଏଣୁ ସରକାରୀ ରେଡିଓ, ଟେଲିଭିଜନ ସମେତ ଘରୋଇ ପ୍ରସାରଣକାରୀ ଓ ଦେଶର ସମ୍ବାଦପତ୍ର ସେହି ସବୁ ଖବର ଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସାରିତ କରିବେ ଯାହା ସେନା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱୀକୃତ। ପୂର୍ବରୁ ସରକାରଙ୍କ ହାତରୁ ସେନା ବିଦେଶ ଓ ଆର୍ଥିକ ବ୍ୟାପାର କାଢି ନେଇଥିଲା। ଏବେ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ଯିବା ପରେ ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କ ଅସ୍ତିତ୍ୱ ପ୍ରତି ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଗତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଇମ୍ରାନଖାନଙ୍କ ପିଟିଆଇ ସେନା ସମର୍ଥନରେ ଶାସନ ହାତେଇ ଥିଲା। ଏବେ ସେନା ସରକାରର କ୍ଷମତା ଛଡାଇବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜନତାଙ୍କ ରାଗ ଆଳାପ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଦେଶରେ ନେତା ଓ ପାର୍ଟି ଅପେକ୍ଷା ଜନତା ସେନା ଉପରେ ଅଧିକ ଭରସା କରୁଥିବାରୁ ପାକ୍ ପୁଣି ଏକ ସାମରିକ ଶାସନ ଆଡକୁ ମୁହାଁଉଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।

ସୂଚନାପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟସେନା ହାତକୁ ଯିବା ପରେ ପୂର୍ବତନ ସେନାମୁଖପାତ୍ର ଜେନେରାଲ ଆସିଫ ଗଫୁରଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ଟେଲିଭିଜନର ଡିଜି ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଣୁ ସେନା ହାତକୁ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଯିବାପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ କେବଳ ସେହି ସବୁ ସୂଚନା ବାହାରକୁ ଯିବ ଯେଉଁଥିରେ ସେନାର ମୋହର ଥିବ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।

   Related Posts