Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଭାରତୀୟ ସେନାକୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ଲାଗି ଶେଷରେ ଲାଉଡ୍ ସ୍ପିକରରେ ନିବେଦନ କଲା ପାକ୍ ସେନା

12/06/2020 at 3:38 PM

ଜମ୍ମୁ ୧୨।୬: ସୀମାରେ ଯୁଦ୍ଧବିରତୀ ଉଲ୍ଲଂଘନ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାକୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି। ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ହେଲା ଯେ ଲାଉଡ୍ ସ୍ପିକରରେ ଭାରତୀୟ ସେନାଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କଲେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନିକ। ଶୁକ୍ରବାର ନିଲମ ଘାଟିରେ ଏହି ଘଟଣା ଏବେ ହାସ୍ୟସ୍ପଦ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଲାଗି ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଯୁଦ୍ଧବିରତୀ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିଲା। ଭାରତୀୟ ସେନା ଏହାର ଜବାବି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିଥିଲେ।

ଭାରତର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ପାକିସ୍ତାନର କେତେକ ପୋଷ୍ଟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହା ଛଡା ୧୨ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଭାରତୀୟ ସେନା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ନ କରିବାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଲାଉଡ୍ ସ୍ପିକରରେ ଶାନ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛି। ତେବେ ଗୋଟିଏ ପୋଷ୍ଟରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଲାଉଡସ୍ପିକରରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ଲାଗି ନିବେଦନ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଏକପୋଷ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ସୀମାକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଉରି ସେକ୍ଟରରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ପ୍ରବଳ ଗୁଳିଗୋଳା ମାଡ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଉରିରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପାକ୍‌ର କଡା ଜବାବ ଦେଉଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ପାକ୍ ଏଭଳି ଜୋରଦାର ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ କହୁଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ସେନାର ଜାବାବୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟ ଜୋରଦାର ରହିଛି। ପାକିସ୍ତାନକୁ ତା ଭାଷାରେ ଏବେ ଜବାବ ମିଳୁଥିବା ଲୋକେ କହୁଛନ୍ତି। ଏପରି ଘାତକ ଆକ୍ରମଣ ହେଲେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଶିକ୍ଷା ମିଳିବ ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ କହୁଛନ୍ତି।

   Related Posts