Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆଜି ୭୩ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, କୋଭିଡ କଟକଣାରେ ହେବ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ
  • ||
  • ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୩ତମ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, ରାଜପଥରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ୨୧ ପ୍ରଜ୍ଞାପନ ମେଢ
  • ||

ଭାରତକୁ ପୁଣି ଧମକାଇଲେ ପାକ୍‌ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ଜେନେରାଲ୍‌ ବାଜଓ୍ୱା

4/10/2019 at 4:04 PM

ଇସଲାମାବା – ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିଚଳିତ ହୋଇ ପଡୁଛି । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମୁଦାୟ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସମର୍ଥନ ଦେଉ ନଥିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନର ନେତାଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସେନା ମୁଖ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତକୁ ଯୁଦ୍ଧ ଧମକ ଦେଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଏବେ ପାକିସ୍ତାନରେ ସେନା ଗାଦି ଅକ୍ତିଆର କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ଏହା ଭିତରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ଜେନେରାଲ୍‌ ବାଜଓ୍ୱା ଏକ ଟେଲିଭିଜନ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଭାରତକୁ ଧମକାଇଛନ୍ତି । କାଶ୍ମୀର ପାଇଁ ଶେଷ ଗୁଳି, ଶେଷ ରକ୍ତ ଓ ଅନ୍ତିମ ସୈନ୍ୟ ଥିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଢିବୁ ବୋଲି ବାଜଓ୍ୱା କହିଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନ କେବେବି କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଛାଡିବ ନାହିଁ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ବାଜଓ୍ୱା କହିଛନ୍ତି । ସେମାନେ କାଶ୍ମୀର ପାଇଁ କିଛି ବି କରି ପାରନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଇମରାନ୍‌ ଖାନ୍‌ ବି ଧମକ ଦେବାରେ ପଛରେ ପଡି ନାହାନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ବିବାଦୀୟ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କିଛି ବି କରିପାରେ , ଏଥିପାଇଁ ବିଶ୍ୱ ସମୁଦାୟ ଦାୟୀ ରହିବେ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ୍‌ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନ ଯୁଦ୍ଧ ଚାହେଁ ନାହିଁ ମାତ୍ର ପାକିସ୍ତାନ ଚୁପ୍‌ ବସିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଇମରାନ୍‌ କହିଛନ୍ତି । ସରକାରୀ ରେଡିଓ ରେ ଇମରାନ୍‌ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ପାକିସ୍ତାନ ବିଶ୍ୱ ସମୁଦାୟକୁ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲା । ହେଲେ ଭାରତ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବା ପାଇଁ ଆମେରିକା,ୟିରୋପ ଓ ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts