Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୪ ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନ, ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନତି
  • ||
  • କୋଟିଆରେ ହେବ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ୧୩ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ
  • ||

ଯୁଦ୍ଧ ପାଇଁ ପାକ ମନ୍ତ୍ରୀ କହୁଥିବା ବେଳେ- ଏଲ୍‌ଓସିରେ ବଙ୍କର ତିଆରି କରୁଛି ପାକିସ୍ତାନ ସେନା

2/09/2019 at 5:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାର ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ହେବାପରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ତାଙ୍କ ଅନ୍ୟ କେତକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଯୁଦ୍ଧ ପାଇଁ ବୟାନ ବାଜି କରିସାରିଲେଣି । କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅନ୍ୟ କିଛି ନହେଲେ ସିଧାଳଖ ଯୁଦ୍ଧ ହେବ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ ଖାନ୍‌ କହିଛନ୍ତି । ଦୁଇ ପରମାଣୁ ଶକ୍ତି ଥିବା ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ପରମାଣୁ ଯୁଦ୍ଧ ହେବ ବୋଲି ଇମରାନ୍‌ ଖାନ୍‌ ପରୋକ୍ଷରେ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ସୀମାରେ ବାରମ୍ବାର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଘଂନ କରିଛି । କାଶ୍ମୀରର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ନିକଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଠୁଳ କରିବା ସହ ବାରମ୍ବାର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଘଂନ କରିଛି।

କାରଗିଲ୍‌ ଯୁଦ୍ଧର ଠିକ୍‌ ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ନିକଟରେ ଥିବା ସ୍କାରଦୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ବଙ୍କର ନିର୍ମାଣ କରୁଛି । ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ବାଲାଟୋର ଅଞ୍ଚଳରେ ବଙ୍କର ନିର୍ମାଣ କରୁଥିବା ଟାଇମସ୍‌ ନାଓରେ ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଛି ।

କାରଗିଲ୍‌ର ଠିକ୍‌ ବିପରୀତ ଦିଗରେ ଏହି ବଙ୍କର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ୨୦ ଫୁଟ୍‌ ଲମ୍ବାର ୧୨ ଫୁଟ୍‌ ଚଉଡାର ବଙ୍କର ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଏ ବିଷୟରେ ଟିପ୍ପଣୀ ଦିଆଯାଉଛି। ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ବଙ୍କର ତିଆରି କରୁଥିଲେ କିମ୍ବା ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ରଖିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ପାକିସ୍ତାନର ରେଲ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ହେବ ବୋଲି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିସାରିଥିଲେ ।

   Related Posts