Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ବେଳେ ଉତ୍ତେଜନା : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଭାଙ୍ଗି କରୁଥିଲେ ସଭା, ୨ ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୮୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୭୮୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଓଡିଶା ଓପନ୍ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍, ଭାଗନେବେ ୧୭ ଦେଶର ୩୫୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ
  • ||
  • ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ମହିଳା ଏସଆଇ, ୨ ଘଣ୍ଟା ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ଇନ୍ଦୋରରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍, ୬ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୧୨ ରୋଗୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ : ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର, ନଷ୍ଟ କଲା ଫସଲ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ମିଳିବ ନିର୍ବାଚନୀ ଚିହ୍ନ
  • ||

ପଦ୍ମପୁର ଏନଏସି ଲୋକେ ପିଉଛନ୍ତି ନର୍ଦ୍ଦମା ପାଣି: କିଣୁଛନ୍ତି ରୋଗ, ଅଥଚ ସବୁ ଜାଣି ନିଦାବିଷ୍ଣୁ ଜନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ

29/05/2020 at 5:25 PM

ପଦ୍ମପୁର, ୨୯|୦୫:    ପଦ୍ମପୁର ଏନ.ଏ.ସି.ରେ ବସ ବାସ କରୁଥିବା ଜନ ସାଧାରଣଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ନିମନ୍ତେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିବା ପାଣି ପାଇପ ଅନେକ ବର୍ଷ ହେଲା ମରାମତି ହୋଇନାହିଁ । ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ତଥା କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ପଦ୍ମପୁର ଜନସାଧାରଣ ଆଜକୁ ପ୍ରାୟ ୪ରୁ ୫ ମାସ ହେବ ଦୁର୍ଗନ୍ଧଯୁକ୍ତ ନର୍ଦ୍ଦମା ପାଣି ମିଶ୍ରିତ ଜଳ ପାଉଛନ୍ତି । ଯାହା ପାନୀୟଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ । ସେମାନେ ସପ୍ଲାଇ ପାଇପରେ ଆସୁଥିବା ପାଣି ବ୍ୟବହାର କରି ନପାରି ବହୁ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି ।

ଗୋଟିଏ ଦିଗରେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ଅନ୍ୟ କିଛି ଉପାୟ ନଥିବା ବେଳେ, ଅନ୍ୟ ଦିଗରେ ଏହି ପାଣି ବ୍ୟବହାର କଲେ ରୋଗାଗ୍ରସ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଥର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳି ପାରୁନାହିଁ। ପଦ୍ମପୁର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ କୌଣସି କଥାର ମୂଲ୍ୟ ନଥିବା ସହ ଏହି ବିଷୟ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି ଅଧିକାରୀ । ଅନେକ ଥର ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ତଥା ଖବର କାଗଜରେ ଏ ବିଷୟରେ ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ଥାୟୀ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉ ନାହିଁ ।  ଅଧିକାରୀମାନେ ଯଦି ଏ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଶୀଘ୍ର ନକରନ୍ତି ତେବେ ଭାବିଷ୍ୟତରେ କୌଣସି ଘଟଣା ଘଟିଲେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଦାୟୀ ରହିବେ ବୋଲି ଜନସାଧାରଣ କହିଛନ୍ତି।

ଏଣୁ ଜନସାଧରଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପଦ୍ମପୁର ଏନ.ଏ.ସି.ରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ନାଳ ତଳେ ଯାଇଥିବା ସପ୍ଲାଇ ପାଇପ୍ ଗୁଡିକୁ ମରାମତି ସହ ଉଚିତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବା ସହ କିପରି ସ୍ବଚ୍ଛ ପାଣି ଯୋଗାଣ ହୋଇପାରିବ ସେଥିପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts