Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୫ ଆହତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୮୮ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୧୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୯ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୮୪୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୯୬୧୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ରୁ ୩୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗାଡି ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଚୁରମାର୍
  • ||
  • ଶନିବାର ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା : ବଢିବ ତାପମାତ୍ରା, କମିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା : ମହାନଦୀ ପୋଲରେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୫ ମୃତ
  • ||

ଗୃହ ବାହାରେ ବି ଶାସକ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ, ବିଧାନସଭା ପରିସରରେ ପଦଯାତ୍ରା

7/12/2021 at 12:14 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୭।୧୨: ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବି ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା । ଗୃହରେ ଉଭୟ ବିରୋଧୀ ଓ ଶାସକ ଦଳର ହୋହଲ୍ଲା ଯୋଗୁଁ ଗୃହକୁ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ଯାଏଁ ମୁଲତବୀ ରଖିଲେ ବାଚସ୍ପତି । ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ବିଧାୟକମାନେ ଗୃହର ମଧ୍ୟ ଭାଗରେ ଘଣ୍ଟ ଘଣ୍ଟି ବାଡେଇ ଅଭିନବ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ଗୃହ ବାହାରେ ମଧ୍ୟ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଫଟୋ ଚିତ୍ର ରଖି ବିଜେପି ଧାରଣା ଦେଇଥିଲା  । ବିଜେପି ଦାବି କରିଛି ଯେ, ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ ସରକାରୀ ଦଳକୁ ସଦବୁଦ୍ଧି ଦିଅନ୍ତୁ । ବିରୋଧୀ ଦଳର ଯାହା ଦାବି ଅଛି ତାହା ଆଲୋଚନା କରନ୍ତୁ । ଘଣ୍ଟଘଣ୍ଟା ଦ୍ବାରା ସରକାରୀଙ୍କ ନିଦ ଭାଙ୍ଗିବ ବୋଲି ବିରୋଧୀ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ମୋହନ ମାଝି କହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଖଜା ଭୋଗ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ।

ଏପଟେ କଂଗ୍ରେସ ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଗୃହର ମଧ୍ୟ ଭାଗରେ ପ୍ଲା-କାର୍ଡ ଦେଖାଇ ବିରୋଧ କରିବା ସହ ବିଧାନସଭା ପରିସରରେ ପଦଯାତ୍ରା କରିଛି । କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ, ସରକାରୀ ଦଳ ଜାଣିଶୁଣି ଗୃହ ଚଳାଇ ଦେଉନାହାନ୍ତି । ଗୃହରେ ଗଙ୍ଗାଜଳ ଛିଞ୍ଚିବା ନିନ୍ଦନୀୟ । ସରକାରୀ ଦଳ ଏପରି କରିବା ଠିକ୍ ନହେଁ ବୋଲି ତାରା କହିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସଦବୁଦ୍ଧି ଆସୁ ବୋଲି କହି ଗୃହ ଭିତରେ ଶାସକ ଦଳର ସଦସ୍ୟମାନେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ଗଙ୍ଗାଜଳ ଛିଞ୍ଚିଥିଲେ ।  କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବହେଳା  , ଦରଦାମ ବୃଦ୍ଧି, ପାଇକ ବିଦ୍ରୋହକୁ ପ୍ରଥମ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମର ମାନ୍ୟତା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ବିଧାୟକ । ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ପାତର ଅନ୍ତର ନେଇ ଆଲୋଚନା କଲେ ସେମାନଙ୍କ ସତ ଧରା ପଡିଯିବ ବୋଲି ବିଜେଡି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ବିରୋଧୀ ଦଳ ସବୁବେଳେ ଏଭଳି ଡ୍ରାମା ନାଟକ କରୁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଆମେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରୁ ସ୍ନାନ ଜଳ ଆଣି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଛିଞ୍ଚିଛୁ ବୋଲି ବିଜେଡି କହିଛି ।

   Related Posts