Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ଆଇଏନଏକ୍ସ ମିଡିଆ ମାମଲା: ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ପୁଣି ଅଗ୍ରାହ୍ୟ , ଜାଣନ୍ତୁ କୋର୍ଟଙ୍କୁ କ’ଣ କହିଲେ ପିସି

27/11/2019 at 4:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭।୧୧ : ଆଇଏନଏକ୍ସ ମିଡିଆ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପି. ଚିଦାମ୍ବରମ ହାଜତରେ ୯୮ ଦିନ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ତାଙ୍କ ଜାମିନ ଲାଗି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିବା ବେଳେ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଆଉ ୧୫ ଦିନ ବିଚାରବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଚିଦାମ୍ବରମ ଡିସେମ୍ବର ୧୧ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ହାଜତରେ ରହିବେ।

ଜାମିନ ନିବେଦନ ତର୍କ କାଳରେ ଚିଦାମ୍ବରମ ଇଡିଙ୍କ ତର୍କକୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଖାରଜ କରାଇଥିଲେ। ଏହାସତ୍ତ୍ୱେ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ବିଚାରବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇଦେବା ତାଙ୍କୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିଥିଲା। ଏଣୁ ଚିଦାମ୍ବରମ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ୩ ସଦସୀୟ ଖଣ୍ଡପୀଠଙ୍କୁ  ‘ପ୍ରମାଣ ହେରଫେର କରିବା ଆଶଙ୍କା ଓ ମୁଁ ଖସି ପଳାଇବା ଡରରେ ହାଇକୋର୍ଟ ମୋର ଜାମିନ ମଞ୍ଜୁର କରିନଥିବା କହିଥିବା ବେଳେ  ’ ତାଙ୍କ ଓକିଲ କପିଲ ଶିବଲ ‘ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ’ କାରଣରୁ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ  ଦେଉନଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ଶିବଲ କହିଥିଲେ ଯେ  ଚିଦମ୍ବରମଙ୍କୁ ବୋଧେ କୋର୍ଟ ‘ରଙ୍ଗା ବିଲ୍ଲା’ ଭାବୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ଦେଲେ ହୁଏତ କୌଣସି ବଡ ଘଟଣା ଭିଆଇ ପାରନ୍ତି ଏଣୁ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଶିବଲ କୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ତେବେ ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଚିଦମ୍ବରମ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏଆଇସିସିର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ତାଙ୍କୁ ତିହାର ଜେଲରେ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୪୫ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ଏହି ସାକ୍ଷାତ ଆଲୋଚନାରେ ରାହୁଲ ପିସିଙ୍କୁ ମନବଳ ଦୃଢ କରିବାକୁ କହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

   Related Posts