Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବହ୍ମପୁର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ତାଳଚେରରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଆନ୍ଦୋଳନ, ସମସ୍ତ ଖଣିରୁ କୋଇଲା ଉତ୍ପାଦନ ସହ ପରିବହନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୩ ବର୍ଷରେ ପୂରା ହେବ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ
  • ||
  • ପୁଣି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନମ୍ବର, ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||

ପୁଅ-ଝିଅ ହେଲେ ପର, ନିଜର ହେଲା ପୋଷା କୁକୁର, ଅଧା ସମ୍ପତ୍ତି ୱିଲ୍ କରିଦେଲେ ମାଲିକ

4/01/2021 at 6:14 PM

ଛିନ୍ଦୱଡ଼ା ୦୪/୦୧ : ଦୁନିଆରେ ସବୁଠାରୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ପଶୁ କିଏ ବୋଲି ଯଦି ପଚରା ଯାଏ ତେବେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ କୁକୁର ହିଁ କହିବେ। ଏହାର କାରଣ ଆମେ ଅନେକ ଖବର ପଢ଼ିଛେ ବା ଜାଣିଛେ ଯେଉଁଥିରେ କି କୁକୁର ତାର ମାଲିକ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କଲାଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ଏମିତି କି ନିଜ ଜୀବନ ବଦଳରେ ମାଲିକର ଜୀବନକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଛଡ଼ାଇ ଆଣିଛି। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଏମିତି ଏକ ବନ୍ଧୁତା ବିଷୟରେ ଜଣାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁଥିରେ କି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କର ପୋଷା କୁକୁର ନାମରେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିର ଅଧା ଲେଖିଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ କୁକୁରର ଯେପରି କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନହୁଏ ତାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଛିନ୍ଦୱଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାର ଓମ୍ନାରାୟଣ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ୧୮ ଏକର ଜମି ସହ ଏକ ଘର ରହିଛି। ତାଙ୍କର ୪ଜଣ ଝିଅ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ସେ ଆଦୌ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହନ୍ତି। ତେଣୁ ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରୁ ଭାଗ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେ ପାଳିଥିବା କୁକୁର ନାମରେ ତାଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତିର ଅଧା ଅଂଶ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଓମ୍ନାରାୟଣ କରିଥିବା ଦଲିଲ୍ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ପତ୍ନୀ ଚମ୍ପା ବର୍ମା ଏବଂ କୁକୁର ଜ୍ୟାକି ତାଙ୍କର ସେବା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାଖେପାଖେ ରହିଆସୁଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏହି ଦୁଇଜଣ ତାଙ୍କର ସ୍ଥାବର-ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତିର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ହେବାପାଇଁ ହକ୍ଦାର ।

ସେ ତାଙ୍କର କୁକୁର ଏବଂ ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ସମାନ ସମାନ ଭାଗରେ ବାଣ୍ଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାଛଡ଼ା ସେ ଦଲିଲ୍ରେ ଜ୍ୟାକିର ମୃତ୍ୟୁପରେ ତା ନାମରେ ଥିବା ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ କିଏ ହେବ ସେ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଜ୍ୟାକିର ମୃତ୍ୟୁପରେ ତାର ସେବା ଯତ୍ନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ସମ୍ପତ୍ତିର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ହେବ ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟଭାବେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ଓମ୍ନାରାୟଣ ଗାଁର ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ । ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କର ଭରଷା ନଥିବା କରାଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସେ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ କୁକୁର ନାମରେ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts