Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଔପଦା ଯୁବ ବିଜେଡିରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ, ବ୍ଲକ ଉପସଭାପତି ଦେଲେ ଇସ୍ତଫା

21/10/2021 at 10:38 PM

ନୀଳଗିରି,୨୧/୧୦: ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଯୁବ ବିଜେଡି ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଥିବା ଯୁବକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ବ୍ଲକ ଉପସଭାପତି ତାଙ୍କ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ସହ ଦଳ ଠାରୁ ସମ୍ପର୍କ ଛିନ୍ନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଔପଦା ବ୍ଲକର ବିଜେଡି ଯୁବ ସଭାପତି ବିଜୟ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସଭାପତି କପିଳ ସାମଲଙ୍କ ସହିତ ବ୍ଳକର ଉପସଭାପତି ଲଷ୍ମୀଧର ପଣ୍ଡା ଓରଫ ବୁଲୁଙ୍କର କୌଣସି କାରଣରୁ କଥା କଟାକଟି ହୋଇଥିଲା ।

ଏହା ଉଗ୍ରରୂପ ଧାରଣ କରି ନୀଳଗିରି ଥାନାରେ ଘଟଣା ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ପରେ ଥାନାରେ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବୁଝାମଣା ହୋଇଥିଲା ସତ ହେଲେ ରାଜନୈତିକ ଶତ୍ରୁତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ବ୍ଲକ ସଭାପତି ଓ ପଞ୍ଚାୟତ ସଭାପତିଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ଜନତା ଓ ଦଳରେ ଯୁବ କର୍ମୀମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦିଆଯାଉଥିବାରୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଉପସଭାପତି ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ପଣ୍ଡା ଜିଲ୍ଲା ଯୁବ ସଭାପତିଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ବ୍ଲକ ଯୁବ ସଭାପତି ବିଜୟ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ତାଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ଦଳରେ ଉପସଭାପତି ବିଶୃଙ୍ଖଳା କରିବା ସହ ଗତକାଲି ମାର୍କେଟରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ମୋତେ ବ୍ୟଥିତ କରିଛି । ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଓ ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସେ ଜିଲ୍ଲା ଯୁବ ସଭାପତିଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ କ୍ରମେ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ସହ ଦଳୀୟ ନେତା ସନ୍ତୋଷ ଖଟୁଆଙ୍କୁ ବିହିତ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts