Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଔପଦା ଏବଂ ଖଇରା ବ୍ଲକ୍‌ର ଦୁଇଟି ଅଞ୍ଚଳକୁ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଘୋଷଣା

13/05/2020 at 11:11 AM

ସୋର ୧୩।୫: ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ବ୍ଲକ ଫତେପୁର ପଞ୍ଚାୟତରରେ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳକୁ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ । କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନରେ ଲୋକ ପ୍ରବେଶ ନକରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଆଖପାଖ ୬ଟି ଗ୍ରାମକୁ ଲାଗି ଏହି ନିଷିଦ୍ଧାଞ୍ଚଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ପାଇକପଡା, ନରଣପୁରର, ହରିଚନ୍ଦନପୁର, କଷପା ଏବଂ କେତେକଝୁରି ଗ୍ରାମକୁ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ ଘୋଷଣା ପରେ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଔପଦା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ସାନିଟାଇଜ କରାଯାଇଛି । ଫଳରେ ୨ଟି ଗାଁ ଓ ୭ଟି ପ୍ରବେଶ ପଥ ସିଲ୍ ହୋଇଛି ।

ସେହିପରି ଜିଲ୍ଲାର ଖଇରା ବ୍ଲକ୍ ଶୁଣ୍ଡିରା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜଣେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଆଜି ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଖଇରା ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମେତ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ସଂକ୍ରମିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ପହଞ୍ଚି ଶୁଣ୍ଢିରା ପଞ୍ଚାୟତକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ୭ଟି ପ୍ରବେଶ ପଥକୁ ସିଲ୍ କରିବା ସହ ଶୁଣ୍ଢିରା ଓ ପୂର୍ବପଡା ଗ୍ରାମକୁ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଆତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଫୋନ୍ ଯୋଗେ ଅର୍ଡର ପହଞ୍ଚାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିବାର ଜଣାପଡିଛି । ଏହାକୁ ଲଗାଇ ଖଇରା ବ୍ଲକରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ୧୧କୁ ପହଞ୍ଚିଛି ।

   Related Posts