Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୧୫ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ବକେୟା ଦରମା ଦାବିରେ ଭଞ୍ଜନଗର ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ନିଗମର ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା

20/05/2019 at 10:37 AM

ଗଂଜାମ ୨୦\୫ : ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଭଞ୍ଜନଗର ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ନିଗମର ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସାତ ମାସର ବକେୟା ଦରମା ଓ osrtc କୁ ଉଛେଦ ନ କରିବାପାଇଁ ଧାରଣା । ଗତ ୧୨ ତାରିଖରୁ ଏହି ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିବାବେଳେ କୌଣସି ଉଚପଦସ୍ଥ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏବି ଷୟରେ କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁନାହାଁନ୍ତି । ଯାହାଫଳରେ ଧାରଣା ଆଜି ଅଷ୍ଟମ ଦିନରେ ପହଁଞ୍ଚିଲାଣି । ରୁଦ୍ରତାପ ଖରାରେ ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବଶି ରହିଛନ୍ତି । କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ତିତି ଭଲ ନ ଥିବାବେଳେ ପରିବାର ଅଭାବ ଅନଟନ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି । କାମ କରି ପରିବାର ଚଳାଇବା ବଦଳରେ ଆଜି କର୍ମଚାରୀମାନେ ଧାରଣାରେ ବଶିଛନ୍ତି ।

ଏପରି ପରିସ୍ତିତିରେ ଭଞ୍ଜନଗର  ସହରରେ ଥିବା ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ବଶିଥିବାକର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ପଟେ ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିପକ୍ଷରୁ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି । ଯଦି ସରକାର ଏଥି ପ୍ରତି ଉପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନନେବେ ତାହେଲେ ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖରେ ଭଞ୍ଜନଗର ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେବା ପାଇଁ ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି । ଧାରଣା ଚାଲୁ ରହିଥିବାରୁ ଭଞ୍ଜନଗରରୁ ସରକାରୀ ବସ ଚଳାଚଳ କରୁନାହିଁ । ଯାହାଫଳରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମୁଖିନ ହେଉଛନ୍ତି ।

   Related Posts