Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗଞ୍ଜାମର ସବୁ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ୭ଦିନ ବନ୍ଦ, ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ପାଳନ ବାରଣ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ପ୍ରେମରେ ପ୍ରତାରଣା, ପ୍ରେମିକ ଦୁଆରେ ପ୍ରେମିକା, ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦେଇଛି ଧାରଣା
  • ||
  • କଟକ : ଗିରଫ ହେଲା ହାଇଦରର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବ୍, ସୋମବାର ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନାରେ କରିଥିଲା ଆତ୍ମସମର୍ପଣ
  • ||
  • ସୋର : ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ଭାଙ୍ଗିଲେ ତାଲା, ଲୁଟିନେଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ସହ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଭଡା ଘରୁ ମିଳିଲା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦାୟୀ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମହାକାଳପଡା : ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ପାଇଁ ଟଳିଗଲା ବଡ ବିପଦ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ଏକାଠି ଶୋଇଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପ୍ରେମିକ, କଟୁରୀରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ
  • ||
  • ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ରାଜ୍ୟରେ ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୭୮୪ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ପାରାଦୀପରେ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡ଼ାକରା

21/08/2018 at 1:27 AM

ଜଗତସିଂହପୁର ୨୧/୮: ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦର ନିଷିଦ୍ଧାଞ୍ଚଳ ମଧ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଓଏସ୍ଏଲ୍ ଷ୍ଟିଭେଡୋର କମ୍ପାନୀର ହେଲପର କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଆଜି ଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡ଼ାକରା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ସମସ୍ତ ମେସିନାରୀ ଇକ୍ୟୁପମେଣ୍ଟକୁ ୱ।ର୍କସପ୍ ନିକଟରେ ରଖି ସେଠାରେ ଧାରଣା ଦେଇ ବସିଛନ୍ତି। ତେବେ ସେମାନଙ୍କ କହିବା କଥା ହେଲା ଯେହେତୁ ସେମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ହେଲପର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ସମୟାନୁବର୍ତ୍ତିତ ଭାବେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସେମାନେ ଅପରେଟର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସକ୍ଷମ ହେଉଛନ୍ତି। ଏନେଇ ନିଜସ୍ଵ ଉଦ୍ୟମରେ ଲାଇସେନ୍ସ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ନିକଟରେ ଆବେଦନ କଲେ ତାଙ୍କୁ ଅପରେଟର ମାନ୍ୟତା ଦିଆନଯାଇ ପୁନର୍ବାର ହେଲପର ଭାବେ ରଖାଯାଉଛି ଏବଂ ଦରମା ମଧ୍ୟ ହେଲପରଙ୍କ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି। ତେଣୁ ତାର ପ୍ରତିବାଦ ଜଣାଇ ଆଜି ସମସ୍ତ ଓଏସ୍ଏଲ୍ ହେଲପର କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ଯଦି ଏହାର ସରଳ ସମାଧାନ କରାନଯାଏ ତାହେଲେ ଆସନ୍ତା କାଲି ଠାରୁ ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀର ହେଲପରମାନେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ରେ ସାମିଲ ହେବେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଏନେଇ କମ୍ପାନୀ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକାରୀକୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରୁ ସେ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କଥା ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଓ ଏନେଇ ହେଲପର ମାନେ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ କୌଣସି ଲିଖିତ ଦାବି ପତ୍ର ଦେଇ ନାହାନ୍ତି ତଥାପି ସେମାନେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି ଓ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ରେ ବନ୍ଦରର ଓଏସ୍ଏଲ୍ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍ କରୁଥିବା କେତେକ ଜାହାଜରେ ଲୋଡିଂ ଅନ୍ ଲୋଡିଂ କାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି।

   Related Posts