Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୀଷଣ ଅବପାତର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଆଜି ଓ ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟ୍ରେଲର ପଛରେ ପିଟିହେଲା ସିମେଣ୍ଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ
  • ||

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କଲେ ଓସାମାଙ୍କ ଝିଆରୀ, କହିଲେ- ଜୋ ବିଡେନ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ଆମେରିକାରେ ୯/୧୧ଠୁ ବି ବଡ ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇପାରେ

6/09/2020 at 5:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬।୦୯: ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ରହିଥିବା ଅଲକାଏଦାର ମୁଖ୍ୟ ଓସାମା ବିନ୍ ଲାଡେନର ଭାଣିଜି ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ଲାଡେନଙ୍କ ଝିଆରୀ ନୁର ବିନ ଲାଡିନ କହିଛନ୍ତି ଜୋ ବିଡେନ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ଆମେରିକାକୁ ୯/୧୧ ପରି ଦ୍ଵିତୀୟ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ନୁର କହିଛନ୍ତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ହିଁ ଆମେରିକାର ରକ୍ଷା କରି ପାରିବେ, ବିଡେନ ନୁହେଁ।

ନୁର ବିନ ଲାଡିନ ନିଜର ପ୍ରଥମ ସାର୍ବଜନୀନ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଆମେରିକାକୁ ବାମପନ୍ଥୀ ସରକାର ଆବଶ୍ୟକ ନୁହେଁ। କାରଣ ଏଥିରେ ବର୍ଣ୍ଣବୈଷ୍ଣବ ଭେଦଭାବକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ମିଳିଥାଏ।

ନୁର ନିଜର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଦାଦା ଲାଡେନଙ୍କ ସରନେମ୍‌କୁ ବଦଳାଇ ଲାଡିନ ରଖିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଆମେରିକାରେ ଯେବେ ବାରାକ ଓବାମା ଓ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ବାମପନ୍ଥୀ ସରକାର ଥିଲା, ତେବେ ଆଇଏସଆଇଏସର ବିସ୍ତାର ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ୟୁରୋପ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାପିଗଲା।

ନୁର ବିନ ଲାଡିନ କଣ ପାଇଁ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି ତାର କାରଣ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। ନୁର କହିଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଶାସନରେ ଆମେରିକା ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଛି। କାରଣ ଟ୍ରମ୍ପ ଦେଶକୁ ବାହ୍ୟ ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା  କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୂଳରେ ପ୍ରହାର କରିଛନ୍ତି। ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ଏଥିପାଇଁ ନିର୍ବାଚିତ କରିବା ଉଚିତ୍ କାରଣ ତାଙ୍କ ସରକାର କେବଳ ଆମେରିକା ନୁହେଁ ବରଂ ପୂରା ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ସଭ୍ୟତାକୁ ବଞ୍ଚାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ତଥା ଅଲକାଏଦାର ମୁଖ୍ୟ ଓସାମା ବିନ ଲାଡେନଙ୍କୁ ଓବାମା ସରକାର ହିଁ ନିପାତ କରିଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ଆମେରିକାର ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦରେ ଜୋ ବିଡେନ ଥିଲେ। ବିଡେନ ସଂପ୍ରତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ ପାର୍ଟିର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ମଇଦାନରେ ଅଛନ୍ତି।

   Related Posts