Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ସ୍ୱାମୀ ସାଜିଲା ସୈତାନ୍, କୁରାଢି ଚୋଟରେ ନେଇଗଲା ସ୍ତ୍ରୀର ଜୀବନ
  • ||
  • ୬ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆସିବ ଠକ ପ୍ରଜ୍ଞା, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଜ୍ଞାନପୀଠ ପୁରସ୍କାର : ୨୦୨୧ ପାଇଁ ନୀଳମଣି ଫୁକନ, ୨୦୨୨ ପାଇଁ କୌଙ୍କଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଦାମୋଦେର ମୌଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ
  • ||

ଦୈନିକ ଭାସ୍କରରେ ଚଢ଼ଉ ମାମଲାକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ବିରୋଧରେ ଏକଜୁଟ ହେଲେ ବିରୋଧୀ: ‘ଏହିଭଳି ସରକାରଙ୍କ ପତନ ନିଶ୍ଚିତ’

22/07/2021 at 2:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୦୭ : ଆୟକର ବିଭାଗ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଟିକସ ଫାଙ୍କିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ସ୍ଥିତ ଦୈନିକ ଭାସ୍କରର ପରିସରରେ ଚଢ଼ଉ କରିଛି। ଭୋପାଳ, ଜୟପୁର, ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଚଢ଼ଉ କରାଯାଉଛି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ଦଳ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକଜୁଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ହଙ୍ଗାମା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେୱାଲା ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାସ୍କରଙ୍କ ସହ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ସମାଚାର ଚ୍ୟାନେଲର ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ବ୍ରିଜେଶ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଘରେ ଆୟକର ବିଭାଗର ଚଢ଼ଉ ହୋଇଛି। ସରକାର ଯଦି କଲମ ଏବଂ କ୍ୟାମେରାକୁ ଏତେ ଭୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଏପରି ସରକାରର ପତନ ନିଶ୍ଚିତ। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ସାମ୍ବାଦିକତା ଉପରେ ମୋଦି ଶାହଙ୍କ ପ୍ରହାର ! ମୋଦୀ ଶାହାଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ଅସ୍ତ୍ର ହେଉଛି ଆଇଟି ଇଡି ସିବିଆଇ। ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଅଗ୍ରୱାଲ ଭାଇମାନେ ଭୟଭୀତ ହେବେ ନାହିଁ। ଦୈନିକ ଭାସ୍କରର ବିଭିନ୍ନ ଠିକଣାରେ ଆୟକର ଯାଞ୍ଚ ଶାଖାର ଚଢ଼ଉ ଆରମ୍ଭ, ପ୍ରେସ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ସମେତ ଅର୍ଦ୍ଧ ଡଜନ ସ୍ଥାନରେ ଆୟକର ଦଳ ଉପସ୍ଥିତ।”

ଏଥିସହ ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ୍ ଭାସ୍କର ଏବଂ ଭାରତ ସମାଚାର ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ବିଭାଗର ଚଢ଼ଉକୁ ସମାଲୋଚନା କରି ଏହାକୁ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଦମନ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଗେହଲଟ୍ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ଦୈନିକ ଭାସ୍କର ଖବରକାଗଜ ଏବଂ ଭରତ ସମାଚାର ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢ଼ଉ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଦମନ କରିବାର ପ୍ରୟାସ। ମୋଦୀ ସରକାର ନିଜର ସାମାନ୍ୟ ସମାଲୋଚନା ମଧ୍ୟ ସହ୍ୟ କରିପାରୁ ନାହିଁ। ଏହା ହେଉଛି ବିଜେପିର ଫାସିବାଦ ମାନସିକତା ଯାହା ଗଣତନ୍ତ୍ରରେ ପ୍ରଚଳିତ ସତ୍ୟର ଦର୍ପଣ ଦେଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରେନାହିଁ। ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ମୋଦୀ ସରକାର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଦମନ କରି ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଗୋଦି ମିଡ଼ିଆ ନ ହୁଏ ତେବେ ସ୍ୱର ଚପାଇ ଦିଆଯିବ।”

ଟିଏମସି ମୁଖ୍ୟ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ କହିଛନ୍ତି, “ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ମିଡିଆ ହାଉସ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଗଣତନ୍ତ୍ରକୁ ଦମନ କରିବାର ଆଉ ଏକ ନିଷ୍ଠୁର ପ୍ରୟାସ। ଦୈନିକ ଭାସ୍କର ସାହସର ସହିତ କହିଥିଲା ଯେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଜି କିପରି କୋଭିଡ ସଙ୍କଟକୁ ଭୁଲ ତରିକାରେ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶକୁ ଖରାପ ସ୍ଥିତି ଆଡକୁ ନେଇଗଲେ। ମୁଁ ଏହି ପ୍ରତିଶୋଧପରାୟଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦୃଢର ସହ ନିନ୍ଦା କରୁଛି ଯାହା ସତ୍ୟକୁ ଆଣୁଥିବା ସ୍ୱରକୁ ଚପାଇବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି।”

ଏଥି ସହିତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବାବ ମଲିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପେଗାସୁସ ଗୁପ୍ତଚର ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରଠାରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ ଉଜାଗର କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଜା ପୀଡିତା ହେଲା ଦୈନିକ ଭାସ୍କର।

   Related Posts