Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ୧୦୦ ଜିଲ୍ଲାର କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସେବାୟତ ପରିବାରଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲା ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦୁଇ ଡୋଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ୧୨ ରୁ ୧୬ ସପ୍ତାହ, ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ଵୀକାର କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||
  • କରୋନା ଲଢେଇରେ ମିଳିଲା ତୃତୀୟ ଅସ୍ତ୍ର ! ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ବଜାରରେ ମିଳିବ ସ୍ପୁଟନିକ୍-ଭି, ଜୁଲାଇରେ ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଉତ୍ପାଦନ
  • ||
  • ପାଟନା : ମେ’ ୨୫ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଟିଭି ଅଭିନେତା ରାଜୀବ ପାଲ୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଜା, ବାଣ, ବରଯାତ୍ରୀ ବିନା ବାହାଘର, ବାଇକ୍‌ରେ କନ୍ୟାକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ବର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଷଣ୍ଢ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ମୃତ, ୨ଟି ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୬୪୯ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକ୍ତେ’, ଓଡିଶା ଉପରେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଭାବ
  • ||

ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଦୁଇ ମହିଳାଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ଗୃହ ହୁଲସ୍ତୁଲ- ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କଲେ ବିରୋଧୀ

28/11/2019 at 5:23 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୮।୧୧ –  ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କୁ ନେଇ ଗୃହ ହୁଲସ୍ତୁଲ । ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ କେଉଁ ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଯାଇଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ନାଁ ଠିକ ଭାବରେ କାହିଁକି  ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇ ନାହିଁ  । ସେମାନେ କିଏ ଓ ସରକରୀ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ସେମାନଙ୍କୁ କାହିଁକି ହାଇଦ୍ରାବାଦ ନେଇଥିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏମିତି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ  ଗୁରୁବାରରେ  ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଥିଲେ ବିରୋଧୀ । ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବରଖାସ୍ତ ଦାବି କରି ଗୃହରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ କରିବାରୁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିବୃତି ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ବାଚସ୍ପତି ।  ସେପଟେ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ୨ ଜଣ ମହିଳା ହାଇଦ୍ରାବାଦ ରୋଡ ସୋ କୁ ଯିବାରେ କୌଣସି ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇନାହିଁ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସଂସୃତି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଦୁଇ ମହିଳାଙ୍କ ଭିଡିଓ । ଏପଟେ  ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ମହିଳାଙ୍କ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଗସ୍ତ ନେଇ କମ୍ପିଲା ବିଧାନସଭା । ସଂସ୍କୃତି ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ କେଉଁ ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଯାଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ସଂପର୍କ କଣ । ଏମିତି କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ କରି ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ।  ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଯିବା ନେଇ ଅଫିସିଆଲ୍ ଚିଠି ହୋଇଛି । ସେଇ ଦୁଇ ମହିଳାଙ୍କ ପୂରା ନାଁ ଲେଖାଯାଇ ନାହିଁ କାହିଁକି । ଆର. ମହାପାତ୍ର ୪୭ ବର୍ଷ ଓ ଏସ. ଏସ. ମହାପାତ୍ର ୨୫ ବର୍ଷ ବୋଲି ସରକାରୀ ଚିଠିରେ ଲେଖାଥିବା ଏହି ଦୁଇ ମହିଳା କିଏ । ସେମାନଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ କାହିଁକି ହାଇଦ୍ରାବାଦ ନେଇଯାଇଥିଲେ ଓ ଏକ ହୋଟେଲରେ ରଖିଥିଲେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ ବିରୋଧୀ । କଂଗ୍ରେସ ସଦସ୍ୟ ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜା ଏହାକୁ ସାରଥୀଙ୍କ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଗସ୍ତ ସହିତ ଯୋଡ଼ିଥିଲେ।

ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବରଖାସ୍ତ ଦାବିରେ ବିରୋଧୀ ଗୃହରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ କରିଥିଲେ ଫଳରେ ବାଚସ୍ପତି ଗୃହକୁ ବାରମ୍ବାର ମୁଲତବି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ଗୃହରେ ବିବୃତି ରଖିବାକୁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ବାଚସ୍ପତି । ତଥାପି ବିରୋଧୀ ଥମି ନଥିଲେ,  ବାଧ୍ୟହୋଇ ବାଚସ୍ପତି ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଥିଲେ । ସେପଟେ ବିବୃତି ରଖି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଗସ୍ତରେ ସରକାରଙ୍କ ତହବିଲରୁ ଟଙ୍କାଟିଏ ବି ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇନି । ୨ ଜଣ ମହିଳା ହାଇଦ୍ରାବାଦ ରୋଡ ସୋ କୁ ଯିବାରେ କୌଣସି ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇନାହିଁ ।  ଓଟିଡିସି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲାଅଛି ।

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ଗୃହ ବାହାରେ ଏବଂ ଭିତରେ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏବେବି ଅନେକ କିଛି ରହସ୍ୟ ଭିତରେ ଅଛି ଯାହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ଦରକାର  ବୋଲି ବିରୋଧୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।   

   Related Posts