Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍କୁଲରେ ଆଦିବାସୀ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗର୍ଭବତୀ ଘଟଣା: ସରକାରଙ୍କୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ- ପ୍ରେଗନାଣ୍ଟଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪ରୁ କେମିତି ହେଲା ୧ ?

2/07/2019 at 6:37 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨|୭: ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍କୁଲ ହଷ୍ଟେଲରେ ଆଦିବାସୀ ବାଳିକାଙ୍କୁ ଗର୍ଭବତୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ହଙ୍ଗାମା ।  ଶୂନ୍ୟକାଳରେ ଏପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ବିରୋଧି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଏହାକଣ ବିଜେଡିର ମା’କୁ ସମ୍ମାନ । ସରକାରଙ୍କ ଏକ ସଂସ୍ଥା ପରୀକ୍ଷା କରି କହିଲା ୪ ଜଣ ଝିଅ ପ୍ରେଗନାଣ୍ଟ । ଦୁଇଦିନ ପରେ କିଭଳି ଏ ରିପୋର୍ଟ ବଦଳିଗଲା ଆଉ ଏବେ ସରକାର କହୁଛନ୍ତି କେବଳ ଜଣେ ଝିଅ ପ୍ରେଗନାଣ୍ଟ । ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଘଟଣାକୁ ଚପାଇଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ହେଉଛି । ତେଣୁ ଘଟଣାର ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡିଶାରେ ସ୍କୁଲଝିଅଙ୍କୁ ପ୍ରେଗନାଣ୍ଟ ଘଟଣାରେ ୧୧୭ କେସ୍ ଦାଏର ହେଲାଣି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରାୟ ସବୁ କେସ୍ ରେ ସରକାର ଝିଅର ପରିବାରକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରି ହେଉ କିମ୍ବା ଚାପ ପକାଇ ହେଉ ରଫାଦଫା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ବିରୋଧୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହିପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ରୁଲିଙ୍ଗ ଦାବିକରି ହଟ୍ଟଗୋଳ କରିଥିଲେ ବିରୋଧି । ଗୃହରେ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ଦେଶ ଦେବାପରେ ଗୃହ ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧରାଛୁଆଁ ଦେଉନାହାଁନ୍ତି । ବିଭାଗୀୟ କତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସ୍କୁଲ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିବା ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରେଗନାଣ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ବଢି ଚାଲିଛି । କେତେବେଳେ କଳାହାଣ୍ଡି ତ କେତେବେଳେ କନ୍ଧମାଳ ପୁଣି କେତେବେଳେ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ତ କେତେବେଳେ ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ଏଭଳି ରିପୋର୍ଟ ଆସୁଛି । ବିରୋଧି ଏହା ସହିତ ସରକାରଙ୍କ ନିରବତାକୁ ଯୋଡିଛନ୍ତି । ସରକାରୀ ତଥ୍ୟ କହୁଛି ପ୍ରତିଦିନ ରାଜ୍ୟରେ ୭ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ ବର୍ଷକୁ ଦଣ୍ଡ ପାଉଛନ୍ତି ମୋଟରୁ ୬ ଜଣ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏଭଳି ଘଟଣାମାନ ହେଉଛି ବୋଲି ବିରୋଧି ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts