Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା, SIT ତଦନ୍ତରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ- ବିଜେଡି
  • ||
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍କୁଲରେ ଆଦିବାସୀ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗର୍ଭବତୀ ଘଟଣା: ସରକାରଙ୍କୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ- ପ୍ରେଗନାଣ୍ଟଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪ରୁ କେମିତି ହେଲା ୧ ?

2/07/2019 at 6:37 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨|୭: ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍କୁଲ ହଷ୍ଟେଲରେ ଆଦିବାସୀ ବାଳିକାଙ୍କୁ ଗର୍ଭବତୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ହଙ୍ଗାମା ।  ଶୂନ୍ୟକାଳରେ ଏପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ବିରୋଧି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଏହାକଣ ବିଜେଡିର ମା’କୁ ସମ୍ମାନ । ସରକାରଙ୍କ ଏକ ସଂସ୍ଥା ପରୀକ୍ଷା କରି କହିଲା ୪ ଜଣ ଝିଅ ପ୍ରେଗନାଣ୍ଟ । ଦୁଇଦିନ ପରେ କିଭଳି ଏ ରିପୋର୍ଟ ବଦଳିଗଲା ଆଉ ଏବେ ସରକାର କହୁଛନ୍ତି କେବଳ ଜଣେ ଝିଅ ପ୍ରେଗନାଣ୍ଟ । ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଘଟଣାକୁ ଚପାଇଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ହେଉଛି । ତେଣୁ ଘଟଣାର ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡିଶାରେ ସ୍କୁଲଝିଅଙ୍କୁ ପ୍ରେଗନାଣ୍ଟ ଘଟଣାରେ ୧୧୭ କେସ୍ ଦାଏର ହେଲାଣି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରାୟ ସବୁ କେସ୍ ରେ ସରକାର ଝିଅର ପରିବାରକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରି ହେଉ କିମ୍ବା ଚାପ ପକାଇ ହେଉ ରଫାଦଫା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ବିରୋଧୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହିପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ରୁଲିଙ୍ଗ ଦାବିକରି ହଟ୍ଟଗୋଳ କରିଥିଲେ ବିରୋଧି । ଗୃହରେ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ଦେଶ ଦେବାପରେ ଗୃହ ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧରାଛୁଆଁ ଦେଉନାହାଁନ୍ତି । ବିଭାଗୀୟ କତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସ୍କୁଲ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିବା ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରେଗନାଣ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ବଢି ଚାଲିଛି । କେତେବେଳେ କଳାହାଣ୍ଡି ତ କେତେବେଳେ କନ୍ଧମାଳ ପୁଣି କେତେବେଳେ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ତ କେତେବେଳେ ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ଏଭଳି ରିପୋର୍ଟ ଆସୁଛି । ବିରୋଧି ଏହା ସହିତ ସରକାରଙ୍କ ନିରବତାକୁ ଯୋଡିଛନ୍ତି । ସରକାରୀ ତଥ୍ୟ କହୁଛି ପ୍ରତିଦିନ ରାଜ୍ୟରେ ୭ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ ବର୍ଷକୁ ଦଣ୍ଡ ପାଉଛନ୍ତି ମୋଟରୁ ୬ ଜଣ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏଭଳି ଘଟଣାମାନ ହେଉଛି ବୋଲି ବିରୋଧି ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts