Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଜି ଏକାଠି ହେଲେ ବିରୋଧୀ ମେଣ୍ଟ: ଯୋଗ ଦେଲାନି ବିଜେଡି, ବିଜେପି ପାଇଁ ଆଶ୍ବାସନା

10/12/2018 at 6:29 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୦|୧୨: ୫ ରାଜ୍ୟର ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ବାହାରିବା ଏବଂ ସଂସଦର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶନ ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଜି ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ମେଣ୍ଟ । ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ମୋଦି ବିରୋଧୀ ନେତାମାନେ ଏକାଠି ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆଜି ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ସେପଟେ କେନ୍ଦ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରୁ ଆଜି ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ଆରଏଲଏସପି ମୁଖ୍ୟ ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁଶୱା। ଏତିକିବେଳେ ବିଜେପି ପାଇଁ କେବଳ ଆଶ୍ବାସନାହୋଇଛି ବିଜେଡି। 

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତା ଭୁଲିଲେ। ମୋଦି ବିରୋଧରେଏକାଠି ହେଲେ । ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜନୀତି ଏବେ ଏମିତି ଗତି କରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁମାନେ କଂଗ୍ରେସ ବିରୋଧରେଗର୍ଜନ ତର୍ଜନ କରିଥିଲେ ଏବେ ମୋଦି ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ହାତ ମିଳେଇଲେ। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି ମୋଦି ବିରୋଧୀ ନେତମାନେ ମମତା, ଫାରୁକ, ଶରଦ,ବାମ ସହିତ କଂଗ୍ରେସ ଆଜି ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଛକିପାଞ୍ଚି ହେଉଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ ବି ଆଜି ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁଙ୍କ ମହାମେଣ୍ଟରେ ମିଶିଛନ୍ତି। ସେପଟେ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରି ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ଆରଏଲଏସପି ମୁଖ୍ୟ ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁଶୱା। ସେ ବି ବିରୋଧୀଙ୍କ ମେଣ୍ଟରେ ହାତ ମିଳାଇବାର ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି। 

କାଲି ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ସଂସଦର ଶୀତ କାଳିନ ଅଧିବେଶନ।କାଲି ମଧ୍ୟ ୫ ରାଜ୍ୟର ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଜଣା ପଡ଼ିଯିବ ସେମିଫାଇନାଲରେ ମୋଦି ବିରୋଧୀ ମେଣ୍ଟର ହାତମୁଠା ଟାଣ ହେଉଛି ନା ମୋଦିଙ୍କ ଗର୍ଜନ ଆଗରେ ଫିକା ପଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ। ତେବେ ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏମାନେ ହାତ ମିଳାଇ ୧୯ ପାଇଁ ସିଗନାଲ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି । ଏତିକିବେଳେ ବିଜେପି ତାତ୍ସଲ୍ୟ କରିଛିଯେ ମହାମେଣ୍ଟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁ କିଏ ହେବ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ। 

ମୋଦିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନେତାମାନେ ରଣହୁଂକାର ଦେଉଥିବାବେଳେ ଧିରେ ଧିରେ କଣଠେସା ହୋଇଯାଉଛି ବିଜେପି। ଏତିକିବେଳେ କେବଳ ବିଜେଡି ହିଁ ମହାମେଣ୍ଟରେ ଯୋଗଦେଇନାହିଁ । ବିଜେଡି କହୁଛି ଡାକରା ଆସିନି । କିନ୍ତୁ ମହାମେଣ୍ଟ ଆଶା ରଖିଛି ନିର୍ବାଚନ ସରିଲେ ବିଜେଡିବି ଯିବ । ଆଉ ବିଜେପି ବିଜେଡିର ମୁଭ୍‌ ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ନ ନଜର ରଖିଛି । ଆଜିର ବୈଠକରେ ତିନିଟି ମୁଖ୍ୟ ଏଜେଣ୍ଡା ରହିଛି ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ବିରୋଧରେ ସ୍ବର ଉଠାଇବା । ସଂସଦ ବା ଗଣତନ୍ତ୍ର ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନାରାଦେବା । ତେବେ ଏହି ବୈଠକରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଦୁଇ ଦଳ ବିଏସପି ଏବଂ ଏସପି ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି।

   Related Posts