Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

AIIMS ହସ୍ପିଟାଲ OPD ସାମୟୀକ ବନ୍ଦ, ୨ ସପ୍ତାହ ପରେ ପରବର୍ତ୍ତି ନିଷ୍ପତ୍ତି

2/09/2020 at 6:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨।୯: କରୋନା ଭାଇରସର ବଢୁଥିବା ପ୍ରକୋପକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଆୟୁର୍ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ (ଏମ୍ସ)ର ବାହ୍ୟ ରୋଗୀ ସେବା (ଓପିଡି)କୁ ସାମୟୀକ ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।  ଏହି ଘୋଷଣା ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୨ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓପିଡି ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। 

ଏମ୍ସଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକ୍ଷକ ଡା. ଡି.କେ. ଶର୍ମା ବୁଧବାର ଏ ନେଇ ଆଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜରୁରିକାଳୀନ ଓ ଅର୍ଦ୍ଧଜରୁରୀ କାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ରୋଗୀଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ବେଡ୍ ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବାକୁ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଓପିଡି ସମେତ ଜେନେରାଲ ଓ ଘରୋଇ ୱାର୍ଡକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି।

ଡ.ଶର୍ମାଙ୍କ ଘୋଷଣା ଅନୁସାରେ ଦେଶର ସମସ୍ତ ଏମ୍ସରେ  ଆଗାମୀ ୨ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓପିଡି, ଜେନେରାଲ ଓ ଘରୋଇ ୱାର୍ଡ ବନ୍ଦ ରହିବ। ପରେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆଗାମୀ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ଡ.ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ଜେନେରାଲ ଓ ଘରୋଇ ୱାର୍ଡରେ ରହି ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଏମାର୍ଜେନ୍ସୀ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାରେ କୌଣସି ଅବହେଳା ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts