Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ ଥିଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ହିଂସାରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ରତନ ଲାଲ : ତାଙ୍କ ଭଳି ରଖିଥିଲେ ନିଶ

25/02/2020 at 3:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୨: ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀରେ ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧନ ଆଇନ୍(ସିଏଏ)ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସାରେ ହେଡ କନେଷ୍ଟବଲରତନ ଲାଲଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲିଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଜାଣିବା ପରେ ପରିବାରରେ ଶୋକର ଲହରୀ ଖେଳିଗଲା। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସହ କାମ କରୁଥିବା ଯବାନମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରତନ ଲାଲଙ୍କୁ ଓ୍ବିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ତ୍ତମାନଙ୍କ ଭଳି ନିଶ ରଖିବାର ସଉକ ଥିଲା।

ସେ ତାଙ୍କ ନିଶ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଥିଲେ। ଏପରିକି ରତନ ଲାଲ ପିଲାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପରି ହେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଥିଲେ।

ଗତ ବର୍ଷ ଫେବୃୟାରୀ ୨୭ତାରିଖରେ ଓ୍ବିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ମିଗ୍-୨୧ରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଏୟାରଫୋର୍ସଙ୍କ ଏଫ-୧୬ ଜେଟକୁ ମାରି ଖସାଇବା ପରେ ରତନ ଲାଲ ପୂରାପୂରି ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଭଳି ନିଶ ରଖିଥିଲେ। ଏବେ ଠିକ୍ ବର୍ଷେ ପରେ ୪୧ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ରତନ ଲାଲ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବାବେଳେ ଶହୀଦ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ରତନ ଲାଲଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ କହିଥିଲେ ଯେ ୧୯୯୮ମସିହାରେ ରତନ ଲାଲ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସରେ ଭର୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ସେ ହେଡ କନେଷ୍ଟବଲ୍ ପଦରେ ଗୋକୁଲପୁରୀରେ ନିଯୁକ୍ତ ଥିଲେ।

ରାଜସ୍ଥାନର ଏକ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ପରିବାରରେ ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା। ସେ ୩ ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଥିଲେ। ନିଜ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ୩ପିଲାଙ୍କ ସହ ସେ ନର୍ଥ ଦିଲ୍ଲୀର ବୁରାଡ଼ୀରେ ରହୁଥିଲେ।

ରତନ ଲାଲଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ପ୍ରମିଜ କରିଥିଲେ ଯେ ଏଥର ହୋଲି ସେ ନିଜ ଗାଁ ତିହାଓ୍ବାଲିରେ ପାଳନ କରିବେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରମିଜ ଅଧୁରା ରହିଗଲା।

   Related Posts