Sunday, September 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ, ସ୍ୱମୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ମହିଳା ଚଳାଇଥିଲେ ରାକେଟ୍‌

ପାଟନା – ବିହାରର ରାଜଧାନୀ ପାଟଣାରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟର ପର୍ଦ୍ଦାଫଶ ହୋଇଛି । ଏହାକୁ ଚଳାଉଥିବା ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡରୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ବିହାରର ପାଟଳୀପୁତ୍ର ଥାନାର ପୁଲିସ ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡକୁ ଧରିବା ସହ କିପରି ଏହା ସଞ୍ଚାଳିତ ହେଉଥିଲା ତାହାର ସତ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛି ।

ନେହୁର ନଗରରେ ଥିବା ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟର ଡି ଫ୍ଲାଟ-୮ରେ ଏହି ରାକେଟ୍‌ ଚାଲିଥିଲା । ରାଣୀ ଥାପ୍ପା ନାମକ ମହିଳା ଏହି ରାକେଟ୍‌ ଚଳାଇଥିଲେ । ରାଣୀ ଥାପ୍ପା ସହ ତାଙ୍କର ପତି ସୁଜତି୍ କୁମାର, ଗ୍ରାହକ ସୁନୀଲ କୁମାରକୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି ।ଏହା ସହ ତାଙ୍କ ଜାଲରେ ଫସିଯାଇଥିବା ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିଛି ।

ଏହି ଫ୍ଲାଟ କାହାର ଏବଂ ଏକ ଘରୋଇ ଫ୍ଲାଟରେ କିପରି ଏପରି ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା ପୁଲିସ ତାହାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ଏଠାକୁ ହାଇ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍‌ ଲୋକ ଆସୁଥିଲେ । ଗୁଗୁଲରେ ସର୍ଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମରେ ସୁଜିତ୍‌ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆଣୁଥିଲା । ସେ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ନିଜର ନମ୍ବର ଦେଇଥିଲା । ଗ୍ରାହକ ଅନଲାଇନ୍‌ ଟଙ୍କ ଜମା କରିବା ପରେ ଫ୍ଲାଟର ଠିକଣା ଦିଆଯାଉଥିଲା ।

ସେ ଜଣଙ୍କୁ ୫ରୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଦାୟ କରୁଥିଲା । ସୁଜିତ୍‌ପ ପତ୍ନୀ ରାଣୀ ଥାପ୍ପା ବସ୍‌ ଓ ଟ୍ରେନରେ ଯିବା ସମୟରେ ଯୁବତୀମାନଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା କରୁଥିଲେ । ଏହାପରେ ଅଧିକ ରୋଜଗାରର ପ୍ରଲଭୋନ ଦେଖାଇ ଏହି କାମରେ ଲଗାଉଥିଲେ । ଅନେକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ମିଛ ଚାକିରିର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଏହି କାମରେ ଲଗାଯାଉଥିବା ଜମାପଡିଛି ।
ଧରା ପଡିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୋବାଇଲ୍‌ରୁ ଅନେକ ଗ୍ରାହକଙ୍କର ନମ୍ବର ମିଳିଛି । ହ୍ୱାଟସଆପ୍‌ରେ ବି ସେ ଏହି କାରବାର ଚଳାଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ଫଟୋ ପଠାଇବା ପରେ ସେ ଦର ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରୁଥିଲା । ସୁଜିତ ଅନେକ ଦିନରୁ ଏପରି କରୁଥିବା ପୁଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି।

438 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର