Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ଅନଲାଇନରେ ଭୋଟର କାର୍ଡ୍ ଆବେଦନ ବେଳେ ରୁହନ୍ତୁ ସାବଧାନ: ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଛନ୍ତି ସାଇବର୍ ଅପରାଧି, ସତର୍କ କରାଇଲେ ସିଇଓ

2/06/2020 at 12:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୨|୦୬:  ଦେଶରେ ଦିନକୁ ଦିନ ସାଇବର୍ ଅପରାଧି ଓ ଅପରାଧ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଭୋଟର୍ ଆଇଡି କାର୍ଡ୍ ସହ ଜଡିତ ଏକ ବଡ ଠକେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ଚାଚନ ଅଧିକାରୀ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀର ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ଏପରି କିଛି ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍ ବାବଦରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଲୋକଙ୍କଠୁ ଟଙ୍କା ନେଇ ଭୋଟର ଆଇଡି କାର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ କହୁଛନ୍ତି ।

ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ମେ ମାସ ଶେଷରେ ଏପରି ଏକ ଭୋଟର୍ କାର୍ଡ ତିଆରି ନାମରେ ଠକେଇ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଏହି ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍ ଭୋଟରଙ୍କଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ସେବା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା  ନେଇଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ କୌଣସି ସେବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ମିଳୁନାହିଁ । ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ କେବଳ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍ ଲଗଅନ୍ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଇଲେକ୍ସନ୍ କମିଶନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଓ୍ୱେବସାଇଟ ଅନୁସାରେ ଭୋଟର କାର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍  ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ଜମା କରିବା ବେଳେ ଭୋଟରଙ୍କ ଠାରୁ କୌଣସି ଟଙ୍କା ନିଆଯାଏ ନାହିଁ ।

ଏହି ଠକେଇ ମାମଲା ସେତେବେଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏକ ଓ୍ୱେବସାଇଟରେ ଭୋଟର କାର୍ଡ ତିଆରି ଓ ରିନ୍ୟୁ ବାହାନାରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ୬-୭ ମାସ ଧରି ଏପରି ଠକେଇ କରୁଥିବା ଜେରା ବେଳେ ଜଣା ପଡିଥିଲା । ସେ ପ୍ରାୟ ୫ ହଜାର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଥିଲେ ।

   Related Posts