Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ମୋଦି ୧୭ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଧ୍ୟାନରେ ବସିଥିବା ଧ୍ୟାନ ଗୁମ୍ଫା ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଅନଲାଇନ ବୁକିଙ୍ଗ

21/05/2019 at 12:35 PM

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ୧୭ ଘଣ୍ଟା ଏକାନ୍ତବାସକୁ ବଢିବାରେ ଚାଲିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ଧ୍ୟାନ ଗୁମ୍ଫାକୁ ନେଇ ହେଉଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ଧ୍ୟାନ ଗୁମ୍ଫାର ଗଢୱାଲ ମଣ୍ଡଲ ବିକାଶ ନିଗମ ଅନଲାଇନ ବୁକିଙ୍ଗ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଅନଲାଇନ ବୁକିଙ୍ଗ କରିବା ଇଚ୍ଛୁକ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିକାଶ ନିଗମ ନିଜ ୱେବସାଇଟରେ ଦିଗ ନିର୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛି । ଗୁମ୍ଫାରେ ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ ଅନଲାଇନ ବୁକିଙ୍ଗ କରାଯାଉଛି ।

ଗତ ବର୍ଷ ସରକାର କେଦାରନାଥ ପୁନଃନିର୍ମାଣ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭୈରବନାଥ ମନ୍ଦିର ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ଏହି ପ୍ରାଚୀନ ଗୁମ୍ଫାକୁ ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା । ଶନିବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସାଧନା ପରେ ଦୁନିଆର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଏହି ଗୁମ୍ଫା ସମ୍ପର୍କରେ ଲୋକେ ଫୋନରେ ସୂଚନା ମାଗୁଛନ୍ତି ।  

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗଢୱାଲ ମଣ୍ଡଲ ବିକାଶ ନିଗମର ମହାପ୍ରବନ୍ଧକ ବି.ଏଲ୍ ରାଣା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଗମ ଗୁମ୍ଫାର ଅଲଗା ଅଲଗା ଫଟୋ ଏବଂ ଉପଲବ୍ଧି ସୁବିଧା ସମ୍ପର୍କରେ ୱେବସାଇଟରେ ଡାଟା ଅପଲୋଡ୍ କରିଛନ୍ତି । ଗୁମ୍ଫା ପାଇଁ ନିଗମ ପ୍ରତିଦିନ ୯୯୦ ଟଙ୍କା ଶୁଳ୍କ ନେବ । ସର୍ବାଧିକ ଏଠାରେ ୩ ଦିନ ପାଇଁ ବୁକିଙ୍ଗ କରାଯାଉଛି । ଅଧିକ ଦିନ ପାଇଁ ପୁଣି ବୁକିଙ୍ଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଗଢୱାଲ ମଣ୍ଡଲ ବିକାଶ ନିଗମ ଧ୍ୟାନ ଗୁମ୍ଫା ବୁକିଙ୍ଗ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁପ୍ତକାଶୀରେ ମେଡିକାଲ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ କରିଛି । ଏଠାରେ ମେଡିକାଲ ଚେକଅପ୍ ପରେ ପର୍ଯଟକଙ୍କୁ ଏହି ଗୁମ୍ଫାରେ ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ପର୍ଯଟକଙ୍କୁ ୨ ଦିନ ପୁର୍ବରୁ ଗୁପ୍ତକାଶୀରେ ମେଡିକାଲ ଚେକଅପ୍ କରାଇବାକୁ ପଡିବ ।

ଧ୍ୟାନ ଗୁମ୍ଫାରେ ବିଜୁଳି ଓ ପାଣି ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଏହାଛଡା ସକାଳ ଚା, ଜଳଖିଆ, ଦ୍ୱିପ୍ରହର ଭୋଜନ, ସନ୍ଧ୍ୟା ଚା ଏବଂ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ ଦିଆଯିବ । ଏହାଛଡା ଗୁମ୍ଫାର ଷ୍ଟାଫ୍ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ସେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଲୋକାଲ୍ ଫୋନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts