Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ମୋଦି ୧୭ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଧ୍ୟାନରେ ବସିଥିବା ଧ୍ୟାନ ଗୁମ୍ଫା ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଅନଲାଇନ ବୁକିଙ୍ଗ

21/05/2019 at 12:35 PM

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ୧୭ ଘଣ୍ଟା ଏକାନ୍ତବାସକୁ ବଢିବାରେ ଚାଲିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ଧ୍ୟାନ ଗୁମ୍ଫାକୁ ନେଇ ହେଉଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ଧ୍ୟାନ ଗୁମ୍ଫାର ଗଢୱାଲ ମଣ୍ଡଲ ବିକାଶ ନିଗମ ଅନଲାଇନ ବୁକିଙ୍ଗ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଅନଲାଇନ ବୁକିଙ୍ଗ କରିବା ଇଚ୍ଛୁକ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିକାଶ ନିଗମ ନିଜ ୱେବସାଇଟରେ ଦିଗ ନିର୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛି । ଗୁମ୍ଫାରେ ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ ଅନଲାଇନ ବୁକିଙ୍ଗ କରାଯାଉଛି ।

ଗତ ବର୍ଷ ସରକାର କେଦାରନାଥ ପୁନଃନିର୍ମାଣ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭୈରବନାଥ ମନ୍ଦିର ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ଏହି ପ୍ରାଚୀନ ଗୁମ୍ଫାକୁ ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା । ଶନିବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସାଧନା ପରେ ଦୁନିଆର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଏହି ଗୁମ୍ଫା ସମ୍ପର୍କରେ ଲୋକେ ଫୋନରେ ସୂଚନା ମାଗୁଛନ୍ତି ।  

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗଢୱାଲ ମଣ୍ଡଲ ବିକାଶ ନିଗମର ମହାପ୍ରବନ୍ଧକ ବି.ଏଲ୍ ରାଣା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଗମ ଗୁମ୍ଫାର ଅଲଗା ଅଲଗା ଫଟୋ ଏବଂ ଉପଲବ୍ଧି ସୁବିଧା ସମ୍ପର୍କରେ ୱେବସାଇଟରେ ଡାଟା ଅପଲୋଡ୍ କରିଛନ୍ତି । ଗୁମ୍ଫା ପାଇଁ ନିଗମ ପ୍ରତିଦିନ ୯୯୦ ଟଙ୍କା ଶୁଳ୍କ ନେବ । ସର୍ବାଧିକ ଏଠାରେ ୩ ଦିନ ପାଇଁ ବୁକିଙ୍ଗ କରାଯାଉଛି । ଅଧିକ ଦିନ ପାଇଁ ପୁଣି ବୁକିଙ୍ଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଗଢୱାଲ ମଣ୍ଡଲ ବିକାଶ ନିଗମ ଧ୍ୟାନ ଗୁମ୍ଫା ବୁକିଙ୍ଗ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁପ୍ତକାଶୀରେ ମେଡିକାଲ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ କରିଛି । ଏଠାରେ ମେଡିକାଲ ଚେକଅପ୍ ପରେ ପର୍ଯଟକଙ୍କୁ ଏହି ଗୁମ୍ଫାରେ ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ପର୍ଯଟକଙ୍କୁ ୨ ଦିନ ପୁର୍ବରୁ ଗୁପ୍ତକାଶୀରେ ମେଡିକାଲ ଚେକଅପ୍ କରାଇବାକୁ ପଡିବ ।

ଧ୍ୟାନ ଗୁମ୍ଫାରେ ବିଜୁଳି ଓ ପାଣି ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଏହାଛଡା ସକାଳ ଚା, ଜଳଖିଆ, ଦ୍ୱିପ୍ରହର ଭୋଜନ, ସନ୍ଧ୍ୟା ଚା ଏବଂ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ ଦିଆଯିବ । ଏହାଛଡା ଗୁମ୍ଫାର ଷ୍ଟାଫ୍ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ସେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଲୋକାଲ୍ ଫୋନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts