Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ପୁଣି ପିଆଜ ଦର ଆକାଶଛୁଆଁ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସରକାରଙ୍କୁ ମିମ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଘେରିଲେ ଲୋକେ

23/10/2020 at 1:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୧୦: ସାଧାରଣତଃ ନବରାତ୍ରି ଓ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ସମୟରେ ପିଆଜ ଦାମ କମ୍ ଥାଏ। ମାତ୍ର ଏଥର ନବରାତ୍ରିରେ ମଧ୍ୟ ପିଆଜ ଦର ଆକାଶଛୁଆଁ ରହିଛି। କ୍ରମାଗତ ପିଆଜ ଦର ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପକେଟ୍ ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଛି। କେବଳ ପିଆଜ ନୁହେଁ ଆଳୁ, ରସୁଣ ଦାମ ମଧ୍ୟ ଆକାଶଛୁଆଁ। ଆପଣ ଜାଣିକି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଗୁରୁବାର ପିଆଜ ମୂଲ୍ୟ ମୁମ୍ବାଇ ରିଟେଲରେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ପାର୍ କରିଛି।

ସେହିପରି ଚେନ୍ନାଇରେ ପିଆଜ ଗତକାଲି ୭୦-୯୦ ଟଙ୍କା, ଦିଲ୍ଲୀରେ ୫୦-୬୦ ଟଙ୍କା, କଲିକତାରେ ୬୦-୭୦ ଟଙ୍କା ଓ ଭୋପାଲରେ ୬୫ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଗତମାସରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ୨୨ ଟଙ୍କାରେ କିଲୋ ପ୍ରତି ଏହା ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏବେ କିଲୋ ପ୍ରତି ୮୮ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ସେହିପରି ତିରୁବନ୍ତପୁରମରେ ପିଆଜ ୯୦ ଟଙ୍କା କିଲୋ ପ୍ରତି ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ଗତ ସପ୍ତାହରେ ପିଆଜ ଦାମ କିଲୋ ପ୍ରତି ୮ ଟଙ୍କା ବଢ଼ିଥିଲା।

ପିଆଜ ଦାମ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏହାକୁ  ନେଇ ମିମ୍ସ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଫନି ମିମ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ପିଆଜର ଦାମକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ସେମାନେ କ୍ରୋଧ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ସରକାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପିଆଜ ଦର ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଆଣିବା ଉପରେ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ବଜାରର ବର୍ତମାନ ସ୍ଥିତି ଦେଖି ଲାଗୁଛି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପିଆଜ ଦାମ କମି ନ ପାରେ।

   Related Posts