Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୃଷକଙ୍କ ପରି ଆମକୁ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ବଳିଦାନ, ତେବେ ଯାଇ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଲାଗୁ ହେବ ୩୭୦: ଫାରୁକ ଅବଦୁଲ୍ଲା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର କଥା ହେବେ ପୁଟିନ୍ ଓ ବାଇଡେନ୍, ୟୁକ୍ରେନ ହେବ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ମାଆର ସାହସ ଆଗରେ ହାରିଲା ବାଘ, ନିଜ ପୁଅକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଛଡାଇ ଆଣିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୭୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୨୪୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଋଷ ! ପୁଟିନଙ୍କ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ବାହକ : ଦାବି କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଜବତ କଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ଦୁର୍ବଳ, ଟଳିଲା ବଡ ବିପଦ : ପୁରୀଠୁ ୨୭୦ କିମି ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ
  • ||

କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳା ୫୦୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ କଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ସାରା ଦେଶରେ ବ୍ୟାପିଲା ଭାଇରସ୍

24/03/2020 at 9:01 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪।୩: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଏବେ ହାହାକାର ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି । ବିଶ୍ବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ର ସଂକ୍ରମଣକୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ମହାମାରୀ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛି । ଏହି ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଲାଣି । ଏହି ବିପଜ୍ଜନକ ରୋଗକୁ ସଂକ୍ରମିତ ହେବାରୁ ରୋକିବାକୁ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଗକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବହୀନତାରୁ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏଭଳି ଏକ ମାମଲା ସାଉଥ କୋରିଆରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବହୀନତା ଯୋଗୁଁ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ନେଇ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି ଯେ, ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଅବହେଳା ହେତୁ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜଣେ ସଂକ୍ରମିତ ମହିଳା ସକାଳେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚକୁ ଯାଇଥିଲେ। ତାପରେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ପ୍ରାୟ ୧୨୦୦ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଫେବୃଆରୀ ୬ ରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ବରରେ ପୀଡିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାର ୧୧୯ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଏଠାରେ ହିଁ ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ବନ୍ଦ ହୋଇନଥିଲା । ଫେବୃଆରୀ ୧୪ ତାରିଖରେ ଏହି ମହିଳା କ୍ବିନ୍ ଭେଲ ହୋଟେଲରେ ଖାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏଠାରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲୋକ ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ଏଭଳି କରି ଏହି ଭାଇରସ୍ ସମଗ୍ର ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ ବ୍ୟାପିଗଲା ଏବଂ କେହି ଜାଣିପାରିଲେ ନାହିଁ ।

ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ରାଜଧାନୀ ସିଓଲରେ ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କର କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା ସେହି ମହିଳାଙ୍କଠାରେ ସଂକ୍ରମଣ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୁଲୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ଦ୍ବାରା ୫୦୦୦ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ଯୋଗୁଁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଅନେକ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

ସଂକ୍ରମିତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ବେଡ୍ ସଂଖ୍ୟା ୩୧ ଥିଲା । ପରେ ରୋଗୀ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ସିଓଲ ମହାନଗର ନିଗମ ସରକାର ଏହା ବିରୋଧରେ ଏକ ଇଚ୍ଛାକୃତ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ନିଜ ଘରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଯାହାଦ୍ବାରା ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ବନ୍ଦ ହୋଇପାରିବ ।

   Related Posts