Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

BDAରେ କରୋନା, ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ସଂକ୍ରମିତ : ଏବେ ସତର୍କତା‌

27/06/2020 at 10:23 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୭।୦୬ : ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ (ବିଡିଏ) ଅଫିସରେ କରୋନା ଭୟ । ଜଣେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ପୂରା ଅଫିସରେ କୋକୁଆ ଭୟ ଖେଳିଯାଇଛି । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଫିସକୁ ବିଶୋଧନ କରାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ଦୁଇଦିନ ଛୁଟି ଥିବାରୁ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ।  

ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୪ଟା ବେଳେ କେଶରୀ ହଲ୍‌ ପାଖରେ ଏକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଲାଗିଲା । ପିପିଇ କିଟ୍‌ ପିନ୍ଧିଥିବା ମେଡିକାଲ ଟିମ୍‌ ବିଡିଏ ଅଫିସରୁ ଜଣେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ଡକାଇଲେ । ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାରୁ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆଗଲା । ଏହି ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ଜଣଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ମହଲାରେ ଥିବା ପ୍ଲାନିଂ ସେକ୍ସନ୍‌ ଗେଟ୍‌ ଆଗରେ ଡ୍ୟୁଟି କରୁଥିଲେ । ନିକଟରେ ସେ ଆଖି ଅପରେସନ ପାଇଁ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଅପରେସନ ପୂର୍ବରୁ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା । ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍‌ ଆସିଛି ।  

ଏହି ଖବର ପ୍ରଚାର ହେବା ପରେ ବିଡିଏ ଅଫିସର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅଫିସ ଖାଲି କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା । ପରେ ପୂରା ଅଫିସକୁ ସାନିଟାଇଜ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା । ବିଡିଏ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ଜଣକ ବିଡିଏ କର୍ମଚାରୀ ନୁହନ୍ତି । ସେ କେବଳ ଗେଟ୍‌ ପାଖରେ ରହୁଥିଲେ । ଦୁଇ ଦିନ ସଟ୍‌ଡାଉନ ପାଇଁ ଛୁଟି ରହିଛି । କର୍ମଚାରୀ ଅଫିସ ଆସିବେନି । ତେଣୁ ଅଫିସ୍‌ ସିଲ୍‌ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ।  

କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ସତ୍ତେ୍ୱ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମନରୁ ଭୟ ଯାଉନି । ବିଡିଏ ଅଫିସରେ ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ ଥିବାବେଳେ ପ୍ଲାନିଂ ସେକ୍ସନ୍‌ରେ ପାଖାପାଖି ୪୦ ଜଣ କାମ କରନ୍ତି । ଏହି ବିଭାଗକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଆର୍କିଟେକ୍‌, ବିଲ୍ଡରଙ୍କ ସମେତ ସାଧାରଣ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଆସିଥାନ୍ତି । ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରି ଛାଡ଼ନ୍ତି । ତାହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିଯାଇଛି ।  ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ କେଉଁ ଉତ୍ସରୁ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ, ତାହା ଏଯାଏଁ ଜଣାପଡ଼ିନି । ଅପରପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ କେଉଁମାନେ ଆସିଛନ୍ତି, ତାହାର ଖୋଳତାଡ଼ ଚାଲିଛି ।

   Related Posts