Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

କରୋନା ଭୂତାଣୁ: ଇରାନରେ ପ୍ରତି ୧୦ ମିନିଟରେ ମରୁଛନ୍ତି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି

21/03/2020 at 10:28 PM

ଲସ ଏଞ୍ଜଲେସ ୨୧।୦୩: ମହାମାରୀର ରୂପ ନେଇ ସାରିଥିବା କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ଵରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି। ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ ଚୀନ, ଇଟାଲୀ, ଇରାନ ଓ ସ୍ପେନରେ ଅଧିକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ହେଲେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଇରାନରେ ସ୍ଥିତି ଦୟନୀୟ ହୋଇ ପଡିଛି। ଇରାନରେ ଗତ ୨୪ ଘଂଟାରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁରେ ୧୪୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଇରାନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଦେଶରେ ପ୍ରତି ୧୦ ମିନିଟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଥିବା ବେଳେ ପ୍ରତି ଘଂଟାରେ ୫୦ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହେଉଛନ୍ତି ।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହସନ ରୁହାନୀଙ୍କ ଜଣେ ପ୍ରତିନିଧି ଅଲି ରବି କହିଛନ୍ତି, ନିସନ୍ଦେହଃ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ମାତ୍ର ଏମିତି ବହୁତ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମାନିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହନ୍ତି ଯେ ଏହି ମୃତ୍ୟୁ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଯୋଗୁଁ ହେଉଛି । ଏଥିପାଇଁ ଲୋକେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ମାମଲାରେ ସରକାରୀ ଆଦେଶର ପାଳନ କରୁ ନାହାନ୍ତି । ଫଳରେ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି।

ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଇରାନ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କରୋନାରେ ୧୧,୫୦୦ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଥିରୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସ୍ଥିତି ସ୍ୱାଭାବିକ ରହିଛି ତ କିଛି ଲୋକଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂକ୍ରମଣ ପରେ ସୁଧାର ହେଉଛି । ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କ ମୁତାବକ ପଶ୍ଚିମି ତେହରାନରେ ନଦୀ କୂଳରେ ଲୋକେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ବୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ମାତ୍ର ସେମାନେ କରୋନାର ଗମ୍ଭୀର ସ୍ଥିତି ପରେ ମଧ୍ୟ ସତର୍କ ନୁହନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ ଦେଶରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି।

   Related Posts