Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା, ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ !
  • ||
  • କଟକ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, କୂଳକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ମାରିଥିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬୦୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ସିରିଏଲ କିଲରର ମୃତ୍ୟୁ: ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ରଖୁଥିଲା ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ

25/07/2021 at 5:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୦୭ : ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବିପଜ୍ଜନକ ସିରିଏଲ କିଲର ରୋଡନି ଜେମ୍ସ ଅଲକାଲାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଆମେରିକାର କାଲିଫର୍ନିଆର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଅଲକାଲାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ୨୦୧୦ ରେ, ଅଲକାଲାକୁ କାଲିଫର୍ନିଆରେ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଅଲକାଲା ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଥିଲା। ଅଲକାଲାର ଏପରି କାହାଣୀ ରହିଛି ଯାହା ଶୁଣି ଏବେ ବି ଲୋକଙ୍କ ଲୋମଟାଙ୍କୁରୀ ଉଠେ।

ସିଏନ୍ଏନ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କାଲିଫର୍ନିଆର ସେନ୍ ଜୋକିନ୍ ଭ୍ୟାଲି ହସ୍ପିଟାଲର ଅଧିକାରୀ ଏ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଜୁଲାଇ ୨୪ ତାରିଖ ଶନିବାର ଦିନ ଅଲକାଲାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଇଛି। ଏହା ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ମୃତ୍ୟୁ | ଅସୁସ୍ଥତା ହେତୁ ତାକୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ତାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ୭୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅଲକାଲାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଆମେରିକାର ବାସିନ୍ଦା ରୋଡନି ଜେମ୍ସ ଅଲକାଲା ପେସାରେ ଜଣେ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଥିଲା। ସେ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ଫଟୋ ଉଠାଇବା ଏବଂ ମଡେଲ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରୁଥିଲା। ସେ ଆମେରିକାର ଏକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଟିଭି ରିଆଲିଟି ଶୋ’ର ବିଜେତା ମଧ୍ୟ ଥିଲା। ଏହି ଶୋ’ରେ ସେ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଡେଟରେ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଯୁବତୀ ଜଣକ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ସାଇକୋ ହୋଇଗଲା।

ଅଲକାଲା ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିଲା। ତା’ପରେ ସେ ସେମାନଙ୍କ ତଣ୍ଟି ଚିପି କିମ୍ବା ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କରୁଥିଲା। ସେ ପ୍ରଥମେ ଯୁବତୀ କିମ୍ବା ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରୁଥିଲା ଏବଂ ତା’ପରେ ସେମାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରୁଥିଲା। ସେ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ହତ୍ୟା କରନ୍ତି। ଯୁବତୀମାନେ ବେହୋସ ହୋଇଗଲେ ତାଙ୍କୁ ପାଣି ଛିଞ୍ଚି ଉଠାଉଥିଲା। ତାକୁ ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ସିରିଏଲ କିଲର କୁହାଯାଏ।

ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସେ କେତେ ଲୋକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଶିକାର କରିଛି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ଅଲକାଲା ହୁଏତ ୧୩୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥାଇପାରେ। ୧୯୭୦ ଦଶକରେ ଦୁଇ ଯୁବତୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଅଲକାଲାକୁ ପ୍ରଥମେ ନ୍ୟୁୟର୍କ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ୧୯୭୯ ରେ ଅଲକାଲା ଜେଲରେ ଥିଲା। ପରେ ତାକୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

   Related Posts