Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା, SIT ତଦନ୍ତରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ- ବିଜେଡି
  • ||
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ : କାନ୍ଥ ପଡି ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜୀବନ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଉତ୍ତେଜନା

5/08/2020 at 2:54 PM

ଝାରସୁଗୁଡା ୦୫।୦୮: ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲାର କିର୍ମିରା ଓ କୋଲାବିରା ବ୍ଲକରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ । ଗତ ମାସେ ମଧ୍ୟରେ  ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଯାହାକି ବନ ବିଭାଗ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥା ପାଲଟିଗଲାଣି । ହାତୀ ଉପଦ୍ରବରେ କାନ୍ଥ ପଡି , ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି ।

କୋଲାବିରା ବ୍ଲକର ବିଭିନ ଗାଁରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଜାରି ରହିଛି । ଅଞ୍ଚଳର ଅନେକ ଘର ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଫସଲ ହାନି ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି । ସେହିପରି ଆଜି ପୁଣି କିର୍ମିରା ବ୍ଲକ ଭଉଁରା ଗାଁରେ ହାତୀ ୪ଟି ଘର ଭାଙ୍ଗି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି । ହାତୀ ଉପଦ୍ରବରେ ଘର କାନ୍ଥ ପଡିଯାଇଛି , ଯାହାଫଳରେ କି ଘରେ ଶୋଇଥିବା ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ କାନ୍ଥ ପଡ଼ି ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବୟସ ୭୦ ବର୍ଷ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି । .ତାଙ୍କ ନାମ ଯମୁନା ବେହେରା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବନ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ପହଞ୍ଚି କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ମୃତକଙ୍କ ଶବକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲା ଲାଇକେରା ପୋଲିସ।

ସେପଟେ ଗାଁ ଓ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ୩ଟି ଜଙ୍ଗଲୀ ହାତୀ ବୁଲୁଥିବାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ହାତୀକୁ ଘଉଡାଇବା ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଛି ବୋଲି ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts