Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ଏବେର ଗାନ୍ଧାରୀ : ୩୭ ବର୍ଷରେ ୧୧ ଛୁଆର ମା’, ଏବେ ଗର୍ଭରେ ବଢୁଛି ୧୨ତମ ସନ୍ତାନ

18/09/2021 at 1:51 PM

ମେକ୍ସିକୋ ୧୮।୦୯: ଅଜବ ନିଶା । ଗୋଟିଏ କି ୨ଟା ନୁହେଁ, ୧୧ ଜଣ ଛୁଆ ମାଆ । ଆଉ ଏବେ ୧୨ନଂ ଛୁଆ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି । ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଉଛନ୍ତି । ଗର୍ଭବତୀ ହେବାକୁ ତାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ବୋଲି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ।

ଏକ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବିକ , ଆମେରିକାର ମେସ୍କିକୋରେ ବାସ କରନ୍ତି କାର୍ଟନୀ । ତାଙ୍କ ବୟସ ଏବେ ୩୭ ବର୍ଷ । ତାଙ୍କ ମତରେ , ଗର୍ଭବତୀ ହେବା ସମୟରେ ସେ ଖୁବ୍‌ ଭଲ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ କେବେବି ଦୁର୍ବଳତା ଲାଗେନାହିଁ । ଏପରିକି କଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ହୋଇନଥାଏ ।

କାର୍ଟନୀ ଆହୁରୀ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଅଲଗା ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ମୋ ଶରୀର ଗର୍ଭଧାରଣ ପରି ସ୍ଥିତିକୁ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ନେଇଥାଏ । ସେଥିଲାଗି ମୋତେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଉନାହିଁ । ତେବେ ବଡ଼ ପରିବାର ହେବା ଏକ ଚିନ୍ତାଜନକ ବିଷୟ । ବହୁ କଷ୍ଟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ । ଆମ ନିକଟରେ ଏକ ୧୫ ଯାତ୍ରୀ ବିଶିଷ୍ଠ ଏକ ଗାଡ଼ି ଅଛି । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଯାତ୍ରାରେ ଯାଇଥାଉ, ବହୁତ ଭିଡ଼ ହୋଇଥାଏ । କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଟ୍ରେଲରର ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଥାଏ । ଗତ ଥର ଆମେ ଛୁଟିରେ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଥିଲୁ, ସେତେବେଳେ ଏକ ଘର ଭଡ଼ାରେ ନେଇଥିଲୁ । କାହିଁକି ନା ହୋଟେଲରେ ଯଦି ଘର ଭଡ଼ା ନେଇଥାନ୍ତୁ, ତେବେ ଅନେକ ଘର ନେବାକୁ ପଡିଥାନ୍ତି । ତଥାପି ସବୁ ଘର ଛୋଟ ପଡିଯାଇଥାନ୍ତି । ସେଥିଲାଗି ଆମେ ଏକ ଘର ଭଡ଼ାରେ ନେଇଥିଲୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମ ପାଖରେ ଏକ ସାତୋଟି ବେଡ଼୍‌ରୁମ୍‌ ଏବଂ ଚାରୋଟି ବାଥ୍‌ରୁମ୍‌ ରହିଛି ।

କାର୍ଟନୀ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କ୍ରିସ୍‌ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ନାମ ଅନୁସାରେ , ସମସ୍ତ ୧୧ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମ ‘C’ ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ । ଆଗକୁ ହେବାକୁ ଥିବା ଶିଶୁ ନାମ ମଧ୍ୟ  ‘C’ ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ମୋଟ ୧୧ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୬ ଜଣ ପୁଅ ଓ ୫ଜଣ କନ୍ୟା ରହିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଆମର ଆଗାମୀ ସନ୍ତାନ କନ୍ୟା ହେଉ ବୋଲି ଇଚ୍ଛା ରଖିଛନ୍ତି । ଏହାଦ୍ୱାର ଆମର ୬ ପୁଅ ଓ ୬ ଝିଅ ହୋଇଯିବେ ।

   Related Posts