Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ସିଆରପିଏଫ ଓ ମାଓବାଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ, ଜଣେ ମାଓବାଦୀ ମୃତ

20/06/2019 at 3:59 PM

ସୀମଡେଗା ୨୦|୬: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ସୀମଡ଼େଗା ଜିଲ୍ଲା ବାନୋ ହୁର୍ମୀ ଜଙ୍ଗଲରେ ଆଜି ସକାଳୁ ସିଆରପିଏଫ ଓ ମାଓବାଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ ହୋଇଛି । ଆଜି ସକାଳୁ ହର୍ମୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଥିବାର ଖବର ପାଇଁ ସୀମଡ଼େଗା ଏସପି ନିର୍ମଳ ଗୋପ,  ସିଆରପିଏଫ କମାଣ୍ଡର ବୃଜିଶ ସିଂଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ  କରାଯାଇଥିଲା ଅପରେସନ । ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପ ଠାବ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମାଓକ୍ୟାମ୍ପରୁ ସିଆପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ଉପରକୁ ଆତର୍କିତ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ ମାଓବାଦୀ । ସିଆରପିଏଫଙ୍କ ପାଲଟା ଗୁଳିରେ ଜଣେ ମାଓବାଦୀର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଇଥିଲେ ମାଓବାଦୀ । ୩୦ରୁ ୪୦ ମାଓବାଦୀ ଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଥିବା ବେଳେ ୧୦୦ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଛି  ।

ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପରୁ ସିଆରପିଏଫ ଗୋଟିଏ ଏକେ-୪୭ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଗାଜିନ୍, ୩୦ ଗୋଟି ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି, ୪ ଗୋଟି ଖୋକା , ୧୫ ମୋବାଇଲ ସହ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ହୁର୍ମୀ ଜଙ୍ଗଲରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଛି ।

   Related Posts