Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଗର୍ଭବତୀ ହାତୀ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଜଣେ ଗିରଫ୍, ପୋଲିସ୍ କବ୍‌ଜାରେ ଆଉ ୩ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ

5/06/2020 at 4:38 PM

ମଲପ୍ପୁରମ ୦୫/୦୬ : କେରଳ ଗର୍ଭବତୀ ହାତୀକୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ଖୁଲାସା ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ମାମଲାରେ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି | ରାଜ୍ୟ ବନବିଭାଗ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛି ଯେ, କେରଳ ବନବିଭାଗ ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି | ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ ସମାଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା | ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ୩ଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ପୋଲିସ ପଚରାଉଚୁରା କରୁଥିବା ଗୁରୁବାର ଦିନ ବନବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା | ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ସଂଵିଧାନକୁ ପୋଲିସ ଖୋଜୁଛି | ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ବନ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ପାଖାପାଖି ୪୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହାତୀକୁ ବିସ୍ଫୋରକ ଭର୍ତ୍ତି ସପୁରି ଦେଇଥିଲେ | ମାମଲାରେ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି |

କେରଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପିନାରାଇ ବିଜୟନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୩ଜଣଙ୍କ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କର ନଜର ରହିଛି | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୩ଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରହିଛି ଏବଂ ଯାଞ୍ଚ ଜାରି ରହିଛି | ପୋଲିସ ଓ ବନବିଭାଗ ସଂଯୁକ୍ତ ଭାବେ ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି |

ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ଓ ଜିଲ୍ଲା ବନବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ | ଯାଞ୍ଚରେ ସଫଳତା ମିଳିଥିବା ବନବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ କହିଛନ୍ତି | ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଗଠନ ହୋଇଥିବା ଯାଞ୍ଚ ଟିମ ଅନେକ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା କରିଛନ୍ତି | ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦେବା ପାଇଁ ସେ ଉଚିତ ପ୍ରୟାସ କରିବେ ବୋଲି ବନବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି |  

ଅପରପକ୍ଷରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହି ମାମଲାରେ ଗମ୍ଭୀର ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରି ରାଜ୍ୟକୁ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛନ୍ତି | କେନ୍ଦ୍ର ପରିବେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେକର ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାରେ ଗଭୀର ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରି ଘଟଣାର ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛନ୍ତି | ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

ଦେଶର ଖ୍ୟାତନାମା ଉଦ୍ୟୋଗପତି ରତନ ଟାଟା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଗଭୀର ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରି ଏହାକୁ ହତ୍ୟା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଜାଣିଶୁଣି ଗର୍ଭବତୀ ହାତୀକୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ବୋଲି ରତନ ଟାଟା କହିଛନ୍ତି | ହାତୀ ପାଇଁ ସେ ନ୍ୟାୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts