Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଣ୍ଡଳିରୁ ଭାସି ଯାଇଛି ହାତୀ, ଠାବ ହୋଇପାରିନି ଅବସ୍ଥିତି
  • ||
  • ଅରିନ୍ଦମ ଦାସଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି, ଗୁରୁତରଙ୍କ ଆସୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ଉଦଳା : ନିଜେ ବିଷ ପିଇ ଦୁଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପିଆଇଦେଲା, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଗଲା ମା’ର ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସମ୍ବାଦଦାତା ଅରିନ୍ଦମ୍ ଦାସଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ, ଗଜ ଉଦ୍ଧାର ଖବର ଆଣିବାକୁ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ସହ ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଫସିଥିବା ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଓଡ୍ରାଫ୍ ବୋଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର କୋର୍ଟ ପରିସର ୩ଦିନ ସିଲ୍, ଜୁଡିସିଆଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଆଇନଜୀବୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||

ସୋନୁ ସୁଦ୍: ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ ପାଇବାକୁ ଦିନେ କରିଥିଲେ ଅନେକ ସଂଘର୍ଷ, ଆଜି ସେ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଗବାନ

30/07/2021 at 8:39 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୩୦/୦୭ : ବଲିଉଡରେ ନିଜ ଅଭିନୟ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରମାଣ କରିଥିବା ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ଅଭାବୀ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଗବାନ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ସୋନୁ ସୋଡ୍ କରୋନାର ପ୍ରଥମ ଲହର ସମୟରେ ପ୍ରବାସୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ସମୟରେ, ସେ ପୁନର୍ବାର ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଆବଶ୍ୟକୀୟଙ୍କୁ ଅକ୍ସିଜେନରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଔଷଧ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇଛନ୍ତି ସୋନୁ। ଏପରିକି ସେ ନିଜେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ବନ୍ଦ କରିନଥିଲେ। ଆଜି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ନିଜର ୪୮ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ କୋଟି କୋଟି ପ୍ରଶଂସକ ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ଜୀବନ କାମନା କରୁଛନ୍ତି।

୧୯୭୩ ଜୁଲାଇ ୩୦ ତାରିଖରେ ପଞ୍ଜାବର ମୋଗାରେ ଏକ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ ସୋନୁ ସୁଦ। ତାଙ୍କ ପିତା ଏକ କପଡା ଦୋକାନ ଚଳାଉଥିଲେ। ସବୁ ପିତାଙ୍କ ଭଳି ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା ପୁଅ ପାଠ ପଢି ଭଲ ମଣିଷ ହେଉ। ସେଥିପାଇଁ ପୁଅକୁ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ପଢ଼ିବାକୁ ନାଗପୁର ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ସେ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେ।

ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ପରେ ସୋନୁ ସୁଦ ୧୯୯୬ ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିଲେ କାରଣ ତାଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା ଅଭିନେତା ହେବା। ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ପରିବାରର ଅବସ୍ଥା ସ୍ୱାଭାବିକ ଥିଲା ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଘରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ମିଳୁନଥିଲା। ସେଥିପାଇଁ ସେ ରୁମ ସେୟାର କରି ରହୁଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ତିନିରୁ ଚାରି ଜଣ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହୁଥିଲେ। ଏଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ତାଙ୍କ ସଂଘର୍ଷ। ଏହା ପରେ ସେ ଅଡିସନ୍ ଦେବା ପାଇଁ ଏବଂ କାମ ସନ୍ଧାନରେ ଟ୍ରେନରେ ଧକ୍କା ଖାଇ ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିଲେ। ସେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ମଡେଲିଂ ପାଇଁ ଅଡିସନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସଫଳ ହୋଇନଥିଲେ। ତଥାପି ସେ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ହାରିନଥିଲେ।

ପରେ ସେ ମୁମ୍ବାଇ ଛାଡି ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଆସିଥିଲେ। ୧୯୯୯ ରେ ଏକ ତେଲୁଗୁ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ। ଏହି ଫିଲ୍ମ ଜରିଆରେ ସେ ଫିଲ୍ମ ଜଗତରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାକୁ ମୌକା ମିଳିଥିଲା। ୨୦୦୨ରେ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ଶହୀଦ-ଏ-ଆଜମରେ ସେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ବାସ, ତାପରେ ସେ ଆଗକୁ ଆଗକୁ ମାଡି ଚାଲିଲେ।

ଜୀବନର ସଂଘର୍ଷ ସମୟରେ ସେ ନିଜ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ସୋନାଲିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ନାଗପୁରରେ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କରିବା ସମୟରେ ସୋନାଲିଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଗଢି ଉଠିଥିଲା। ୧୯୯୬ରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସୋନୁ ସୁଦ ଓ ସୋନାଲିଙ୍କ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ। ନିଜ ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସେ ବହୁତ ଖୁସି।

   Related Posts