Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରରେ ସର୍ବସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ବହୁ ସେବାୟତ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କେକେଆରକୁ ୨୦୫ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ ଦେଲା ଆରସିବି
  • ||
  • କରୋନା ଯୋଗୁଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ନିଜର ସବୁ ରାଲି ବାତିଲ କଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ: ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ହେଉଛି ପ୍ରଶଂସା
  • ||
  • ଏପ୍ରିଲରେ ଭୟାବହ ରୂପ ନେଇଛି କରୋନା: ୧୮ ଦିନରେ ୨୬ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା
  • ||
  • ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ : ନାବାଳକ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • JEE ମେନ୍‌ ୨୦୨୧ ସ୍ଥଗିତ, ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନେସନାଲ୍ ଟେଷ୍ଟିଂ ଏଜେନ୍ସିର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଚିନ୍ତା, ଆଗୁଆ ପଦକ୍ଷେପ : ୪ରୁ ୫ ଗୁଣ ବଢିବ ବେଡ୍ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମିଳିଲାନି ଅମ୍ଳଜାନ, ଜୀବନ ହାରିଲେ ୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଜୟପୁର ସବ୍ ଜେଲରେ ରେଡ୍, ଏସ୍‌ପି ଓ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସାମିଲ
  • ||

ଓଡିଶାରେ ମାତିଛନ୍ତି ଓମ ବାବା : ନିଜକୁ ତନ୍ତ୍ର ସମ୍ରାଟ କହିବା ସହ କରୁଛନ୍ତି ଅବାନ୍ତର ପ୍ରଳାପ, ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଲେ ରାଗିଯାଇ ଷ୍ଟୁଡିଓ ଛାଡି ଚାଲିଯାଉଛନ୍ତି …

15/10/2019 at 6:09 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୫|୧୦; ବାବା ବନାଇବେ ଦ୍ବିତୀୟ କୋଣାର୍କ । ଦାରା ସିଂଙ୍କୁ ମୁକ୍ତି କରିବେ । ଏମିତି କଥା କହିଛନ୍ତି ଓମ୍ ବାବା । ଏହି ବାବା ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ବିଗ୍ ବସର ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚେହେରା ଓମ୍ ବାବା । ବାବା ଏବେ ଓଡ଼ିଶାରେ ମାତିଛନ୍ତି । ଏଠି ତାଙ୍କର କଣ କାରନାମା ରହିଛି ଜାଣନ୍ତୁ ।

ବାବାଙ୍କୁ ଘାରିଛି କୋଣାର୍କ ନିଶା । ନିଜର ବିତଣ୍ଡା କାର୍ଯ୍ୟ ଲାଗି ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଏହି ବାବା ଏବେ ଓଡ଼ିଶାରେ ମାତିଛନ୍ତି । କହୁଛନ୍ତି ଦ୍ବିତୀୟ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନାଇବେ । ଏଥିଲାଗି ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗାରେ ଜାଗା ବି କିଣି ସାରିଲେଣି । ୧୨ ଶହ କାରିଗର ଲାଗି ୧୨ ବର୍ଷରେ ଯେଉଁ କୋଣାର୍କ ତିଆରି କରିଥିଲେ ସେହିଭଳି ଅବିକଳ କୋଣାର୍କ କୁଆଡେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ଛିଡ଼ା କରିବେ । ଦେଶର ବହୁ ବଡ଼ ବଡ଼ କର୍ପୋରେଟ ହାଉସ ଏଥିଲାଗି ଫଣ୍ଡିଂ କରିବେ । ରାଜନେତାଙ୍କ ବି ତାଙ୍କ ପଛରେ ସହଯୋଗ ଅଛି । ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଏକ ପ୍ରେସମିଟରେ ଏମିତି ବଡ଼ ବଡ଼ କଥା ଫିଙ୍ଗିଛନ୍ତି ବିଗ୍ ବସର ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚେହେରା ଏହି ଓମ୍ ବାବା।


ତାଙ୍କ ମିଶନରେ ଦାରା ସିଂଙ୍କ ମୁକ୍ତି କଥା ବି କହିଛନ୍ତି ଓମ୍ ବାବା । ପୁରୀରେ ମଠ ଭାଙ୍ଗିବା ବିରୋଧରେ ରଣହୁଙ୍କାର ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି । ବାବାଙ୍କ ଏଭଳି ବିଗ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ନେଇ ନ୍ୟୁଜ୭ ଷ୍ଟୁଡ଼ିଓରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନିଜକୁ ତନ୍ତ୍ର ସମ୍ରାଟ ଓ ତାଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଅନେକ ବଡ଼ ବଡ଼ ନେତା ତନ୍ତ୍ର ସାଧନା କରୁଥିବା କହିବାକୁ ବି ପଛାଇ ନାହାନ୍ତି । ଅନେକ ଆକ୍ଷେପମୂଳକ ମନ୍ତବ୍ୟ ବି ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କ ଯୁକ୍ତିକୁ ଯେବେ ନ୍ୟୁଜ୭ ଉପସ୍ଥାପକ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ସେ ଉତକ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ଷ୍ଟୁଡିଓ ଛାଡି ଚାଲିଯିବାକୁ ବସିଥିଲେ ।


ବାରମ୍ବାର ନିଜ ସ୍ଥାନ ଛାଡ଼ି ଉଠି ଯିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ ବାବା। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଦେଶ ଓ ରାଜ୍ୟକୁ ନେଇ ବାବାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ହେଲା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପିଓକେ ଭାରତରେ ମିଶିବ ଓ ଓଡ଼ିଶା ଦେଶର ସବୁଠୁ ବିକଶିତ ରାଜ୍ୟ ହେବ ।


ଦେଶ ବିଦେଶରେ ଓମ୍ ବାବାଙ୍କ ଅନେକ ଅନୁଗାମୀ ଅଛନ୍ତି । ହେଲେ ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣିଲେ ବିଶ୍ବାସ କମ୍ କମ୍ ବରଂ ଏଥିରେ ଭାଣ୍ଡାମୀ ବେଶୀ ଥିବା ଭଳି ଲାଗୁଛି ।

   Related Posts