Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ଅଭିନେତା ପାଇଲେ ବିପୁଳ ବିଜୟ, ଅଭିନେତ୍ରୀ ଚିତପଟାଙ୍ଗ

24/05/2019 at 5:13 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୪।୫: ଚଳିତବର୍ଷ ରାଜନୀତିକୁ ବହୁ ଓଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା, ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ମାତ୍ର ୩ ଜଣ ରାଜନୈତିକ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ। ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍ ରୁ ସାଂସଦ ତଥା ଅଭିନେତା ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଲୋକସଭା ଟିକେଟ୍‌ ପାଇଥିବାବେଳେ ବିଜେପି ଟିକେଟ୍ ରୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ବର ଉତ୍ତର ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପିଙ୍କି ପ୍ରଧାନ ଦିଗପହଣ୍ଡି ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ। ୩ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ମାତ୍ର ଅନୁଭବ ନିର୍ବାଚନ ବୈତରଣୀ ପାର୍ କରିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଚିତପଟାଙ୍ଗ ମାରିଛନ୍ତି ।

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଆସନରେ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଦବଦବା ରହିଥିଲା । ସେ ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍ ରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢି ଜିତିଆସୁଥିଲେ । ଚଳିତ ଥର ସେ ବିଜେଡିରୁ ବିଦା ହେବା ପରେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । ବିଜେପି ଟିକେଟ୍‌ରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଏଥର ସେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିପାରିନଥିଲେ । ଯାହା ଫଳରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ବାଜି ମାରିନେଲେ ଅନୁଭବ ।

ଭୁବନେଶ୍ବର ଉତ୍ତର ଆସନରୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତି ବିଜେପି ଟିକେଟ୍ ରୁ ଲଢିଥିଲେ । ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୁଶାନ୍ତ ରାଉତ ତାଙ୍କୁ ୨୫ହଜାର ୪୧୪ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଅପରାଜିତାଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅଭିନେତା ବାବୁସାନ୍ ପ୍ରଚାର ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିପାରିନଥିଲେ । ଏହି ଆସନରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୁଶାନ୍ତ ରାଉତ ୭୧୧୯୩ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିବାବେଳେ ଅପରାଜିତା ୪୫ହଜାର ୭୭୯ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି । ଏଠାରେ କଂଗ୍ରେସରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ଇତିଶ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ମାତ୍ର ୫ହଜାର ୧୯୮ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି ।

ସେହିଭଳି ଅଭିନେତ୍ରୀ ପିଙ୍କି ପ୍ରଧାନ ବିଜେପି ଟିକେଟ୍ ରେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଆସନରୁ ହାରିଛନ୍ତି । ଏହି ଆସନରୁ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ସୂର୍ଯ୍ୟ ପାତ୍ର ୪୦ହଜାର ୪୫୨ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ରେ ପିଙ୍କି ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ସୂର୍ଯ୍ୟ ପାତ୍ର ୭୫୦୧୬ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିବାବେଳେ ପିଙ୍କି ପ୍ରଧାନ ୩୪୫୬୪ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି । ଏଠାରେ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପଣ୍ଡା ୧୭ ହଜାର ୮୧୫ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି । ନିଜକୁ ଦିଗପହଣ୍ଡିର ବୋହୂ ବୋଲି କହି ପିଙ୍କି ଘର ଘର ବୁଲି ଭୋଟ୍ ମାଗିଥିଲେ । ବେଶ୍ ଆଗରୁ ସେ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଡେରା ପକାଇ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଚଳାଇଥିଲେ । ହେଲେ  ଭୋଟର ତାଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିନାହାନ୍ତି ।

   Related Posts