Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କରୋନା ଭୟରେ ଗାଁରେ ପୁରାଇଦେଲେନି ଗ୍ରାମବାସୀ, ଡଙ୍ଗାରେ ନିଜକୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ କଲେ ବୃଦ୍ଧ

3/04/2020 at 11:54 AM

ମାଲଦା ୩।୪: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମାଲଦାଠାରେ ଜଣେ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ଡଙ୍ଗାରେ ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ବୃଦ୍ଧ ଜଣଙ୍କ ଗତ ଚାରି ଦିନ ଧରି ଡଙ୍ଗାରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଗ୍ରାମବାସୀ ତାଙ୍କୁ ଏପରି କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନ ଅଲଗା ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ଫଳରେ ବୃଦ୍ଧ ଜଣଙ୍କ ଡଙ୍ଗାକୁ ତାଙ୍କ ଘର କରିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଘଟଣା ମାଲଦା ଜିଲ୍ଲାର ଘଟିଛି । ନାଦିଆ ଜିଲ୍ଲାର ନବଦ୍ବୀପ୍ ନିବାସୀ ବୃଦ୍ଧ ହବିପୁର ବ୍ଲକର ଡୋବାପାରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଡଙ୍ଗାରେ ରହୁଛନ୍ତି ।

ବୃଦ୍ଧ ଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି, ‘କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ମୋତେ ଜ୍ବର ହୋଇଥିଲା । ଗ୍ରାମବାସୀ ମୋତେ ଗାଁ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଲେନାହିଁ ଏବଂ ତା’ପରେ ମୁଁ ଡଙ୍ଗାରେ ରହିବାକୁ ଚିନ୍ତା କଲି। ସ୍ଥାନୀୟ ଡାକ୍ତର ମୋତେ ୧୪ ଦିନ ଅଲଗା ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ପରେ ହିଁ ମୁଁ ଏହା କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲି ।

ନିକଟରେ ବୃଦ୍ଧ ଜଣଙ୍କ ହାବିପୁରର ତାଙ୍କର ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ । ପରେ ସେ କିଛି ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟା ଅନୁଭବ କଲେ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନ ଅଲଗା ରହିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଗ୍ରାମବାସୀ ଏ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ପରେ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଗାଁ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଦେଇ ନଥିଲେ । ଫଳରେ ବୃଦ୍ଧ ଜଣଙ୍କ ଡଙ୍ଗାରେ ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ।

ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛୁ । ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକତା ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇ ଦେଉଛୁ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛି ।

   Related Posts