Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା, SIT ତଦନ୍ତରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ- ବିଜେଡି
  • ||
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ଓଲା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ଖବର : ୧୪୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କଲା କମ୍ପାନୀ

20/05/2020 at 4:45 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୦୫ : ବିଶ୍ୱ ମହାମାରୀ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଖା ଦେଇଛି | ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ କ୍ଷତି ଯୋଗୁଁ ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ଆହୁରି ଅନେକ କମ୍ପାନୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରୀରୁ ବାହାର କରିବାକୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି | ଆର୍ଥିକ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ଯୋଗୁଁ କ୍ୟାବ କମ୍ପାନୀ ୟୁବେର ନିଜର ୩ ହଜାର ୭୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହଠାତ ଚାକିରୀରୁ ବାହାର କରିଡ଼ଦେଇଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ୟାବ ଏଗ୍ରିଗେଟର କମ୍ପାନୀ ଓଲା ରାଇଡ଼ର୍ସ, ଫାଇନାନସିଲ ସର୍ଭିସ ଓ ଫୁଡ ବିଜନେସର ୧୪୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି | ଏହା ମୋଟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଖାପାଖି ୨୫ ପ୍ରତିଶତ |

କମ୍ପାନୀ ସିଇଓ ଭବିଷ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏକ ଇ-ମେଲ ଜରିଆରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଇ-ମେଲରେ ଅଗ୍ରୱାଲ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ବ୍ୟବସାୟରେ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ଏବଂ ଅନିଶ୍ଚିତତା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି | କରୋନା ସଙ୍କଟ ପ୍ରଭାବ ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ ପଡିଛି ଏବଂ ଏହା ବହୁତ ସମୟ ଯାଏଁ ରହିବ | ତାଙ୍କ ଉଦ୍ୟୋଗ ପାଇଁ ଭାଇରସର ପ୍ରଭାବ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ଗତ ଦୁଇ ମାସରେ କମ୍ପାନୀର ୯୫ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷତି ହୋଇଛି | ଏହି ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଡ୍ରାଇଭର ଓ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଭବିଷ ଅଗ୍ରୱାଲ | ସେଥିପାଇଁ ସେ ୧୪୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି |

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ ତାରିଖରେ ସରକାର ଦେଶ ବ୍ୟାପି ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଓଲା ଉବେର ସେବା ସ୍ଥଗିତ ରଖିଥିଲା | ଫଳରେ କମ୍ପାନୀ ଅନେକ କ୍ଷତି ସହ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିଛି | ଲକଡାଉନ ନିୟମରେ ଆଂଶିକ କୋହଳ ପରେ ଓଲା ଦେଶର ୧୬୦ ସହରରେ ପୁଣି କ୍ୟାବ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି |

ଓଲା ପୂର୍ବରୁ ଉବେର ମଧ୍ୟ ଏହି ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ ୩ ହଜାର ୭୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିଥିଲା | କମ୍ପାନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିଛି | ଏହାସହ କମ୍ପାନୀ ବିଶ୍ୱ ସ୍ଥରରେ ୪୫ଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି | ସୋମବାର ଦିନ କମ୍ପାନୀ ୩ ହଜାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବାହାର କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି |

   Related Posts