Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଲାଞ୍ଜିଗଡରେ କୁହୁଳୁଛି ନିଆଁ : ଆତଙ୍କିତ ରାଜ୍ୟ ଶିଳ୍ପ ନିରାପତ୍ତା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ, ଅନ୍ୟତ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବିରେ ବସିଛନ୍ତି ଧାରଣାରେ

24/03/2019 at 4:57 PM

ଭବାନୀପାଟଣା ୨୪|୩ (ମହମ୍ମଦ ଅସଲମ) : ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ରିଫାଇନାରୀ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧକୁ ନେଇ ୬ ଦିନ ହେଲା ଲାଗି ରହିଛି ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା । ଜନ ଅସନ୍ତୋଷ କୁହୁଳୁଥିବାରୁ ଭୟରେ ରାଜ୍ୟ ଶିଳ୍ପ ନିରାପତ୍ତା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ । ଅନ୍ୟତ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବିରେ ଓଆଇଏସ୍‌ଏଫ୍ ଯବାନ ଗତକାଲିଠୁ କାମ ବନ୍ଦ କରି କମ୍ପାନୀ ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି ।

ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ରାଜ୍ୟ ଶିଳ୍ପ ପିରାପତ୍ତା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ । ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ରେ ଗତ ୧୮ ତାରିଖରେ ଘଟିଥିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଘାରିଛି ଅଜଣା ଭୟ । ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ କୁହୁଳୁଥିବା ପୁଞ୍ଜିଭୂତ ଅସନ୍ତୋଷକୁ ଦେଖି ଆତଙ୍କିତ ୩ ଶହରୁ ଅଧିକ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ । ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା କାମ ବନ୍ଦ କରି ବସିଛନ୍ତି ଧାରଣାରେ । ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ଦାବିରେ କମ୍ପାନୀ ଫାଟକ ଆଗରେ ବସିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ଓ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଶାନ୍ତି କମିଟି ବୌଠକ ଡାକି ମାମଲା ନିୟନ୍ତ୍ରଣାଧିନ ରହିଥିବା କହିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ କିନ୍ତୁ ଭାରସା କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ।  ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବା ଦର୍ଶାଇ ଅନ୍ୟଦ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ଗତ ୧୮ ତାରିଖରେ ଲଞ୍ଜିଗଡ଼ରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଓ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥିରେ ଜଣେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଓ ଜଣେ ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅସନ୍ତୋଷ କୁହୁଳୁଛି । ଓଆଇଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ।

କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାପାଳ କିନ୍ତୁ କହିଛନ୍ତି ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣାଧିନ ରହିଛି । ଭୟଭୀତ ହେବାର କାରଣ ନାହିଁ । ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଯଦି ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣାଧିନ ରହିଛି ତେବେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ନିଜକୁ ଏତେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ମଣୁଛନ୍ତି କାହିଁକି ?  

   Related Posts