Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଭାରତରେ ୭ ଟଙ୍କା ବଢିପାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର,ବ୍ରେଣ୍ଟ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଦର ୨୮ ବର୍ଷରେ ସବୁଠୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢୁଛି

17/09/2019 at 3:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ସୋମବାର ଦିନ ବ୍ରେଣ୍ଟ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଦର ଗତ ୨୮ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ ତୈଳ ଉତ୍ପାଦନକାରୀ କମ୍ପାନୀ ଆରାମକୋ ଉପରେ ଡ୍ରୋନ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

ଅର୍ଥନୀତି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଭାରତର ତୈଳ ବଜାର ଉପରେ ପଡିବ । ଭାରତରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ୫ରୁ ୭ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ । ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଆମଦାନୀ କରିବାରେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱର ତୃତୀୟ ବୃହତ ରାଷ୍ଟ୍ର । ଆରାମୋକ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ୧୫୦ ଏମ୍‌ଏ ବ୍ୟାରେଲ୍‌ କମ୍‌ ହୋଇପାରେ । ଏପରି ହେଲେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଦର ପ୍ରତିବ୍ୟାରେଲ ୧୦୦ ଡଲାର ଅତିକ୍ରମ କରିବ । ପ୍ରତିଦିନ ୫୭ଲକ୍ଷ ବ୍ୟାରେଲ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଉତ୍ପାଦନ କମିଥିବା କଥା ସାଉଦି ଆରବର ଶକ୍ତିମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜକୁମାର ଅବଦୁଲା ଅଜିଜ୍‌ ବିନ୍‌ ସଲମାନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଭାରତ ସହ ଅନ୍ୟ ଦେଶ ଉପରେ ପଡିବ ।

ଅଏଲ୍‌ପ୍ରାଇସ୍‌.କମ୍ ଅନୁସାରେ ସୋମବାରରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ବ୍ରେଣ୍ଟ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଦେଲ ୧୯.୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।ପ୍ରତି ବ୍ୟାରେଲ୍‌ ଏହାର ଦର ୭୧.୯୫ ବ୍ୟାରେଲ୍‌ ପହଁଚିଛି । ଗତ ୨୮ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଦର ଏତେ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଆବଶ୍ୟକ ହେଉଥିବା ତୈଳର ୬ ପ୍ରତିଶତ କମ୍‌ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି ।

   Related Posts