Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : DRDO ତଥ୍ୟ ଲିକ୍ ମାମଲାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତରେ ନୂଆ ତଥ୍ୟ, ଦୁବାଇ ଲୁଲୁ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍ ଏଜେନ୍ସିରୁ ଆସିଥିଲା ଟଙ୍କା
  • ||

ନେତା ଓ ଅଫିସରଙ୍କ କେତୋଟି ମନଛୁଆଁ ଘଟଣା : କିଏ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପିଲାଙ୍କୁ ଜୋତା ପିନ୍ଧାଇଲେଣି ତ କିଏ ବିଲରେ କଲେଣି ଚାଷକାମ…

11/08/2019 at 6:46 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୧|୮: ଜନ ପ୍ରତିନିଧି ହୁଅନ୍ତୁ ବା ପ୍ରଶାସକ । ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ନିଜର ଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳି ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରୁହନ୍ତି ଓ ପ୍ରଶଂସିତ ମଧ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି ।  କିଛିଦିନ ପୂର୍ବେର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ନେଜେ ଧାନବିଲରେ ଚାଷୀଙ୍କ ସହର ମିଶି ଧାନ ରୁଇବା ହେଉ ବା ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମାନେ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଠପଢାଇ ଲୋକମାନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଣ୍ଟିଛନ୍ତି । ଆଉ ଏହି କ୍ରମରେ ଉପାନ୍ତ ଉପରୋକୋଟର ବିଧାୟକ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ଗଣ୍ଡ ନିଜେ ମକା କ୍ଷେତରେ ଲାଗିଥିବା ରୋଗପୋକ ଦମନ ପାଇଁ ଔଷଧ ସ୍ପ୍ରେ କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ  ନିଜେ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁକୁନି ସାହୁ  ଦିବ୍ୟାଙ୍କ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଜହାତରେ ଜୋତା ପିନ୍ଧାଇ ଏକ ନୂଆ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

ଭିନ୍ନ ଅବତାରରେ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି ଓ ପ୍ରଶାସକ । ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଫଟୋକୁ । ମକା କ୍ଷେତରେ ରୋଗପୋକ ଦମନ ପାଇଁ ଔଷଧ ସ୍ପ୍ରେ କରୁଛନ୍ତି ଉମରକୋଟର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ଗଣ୍ଡ । ଚାଷୀଙ୍କ ପାଖରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦିନରେ ଛିଡାହୋଇ ସରକାରୀ ସହାୟତା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।ବିଧାୟକଙ୍କର ଏଭଳି ସହଯୋଗ ଦେଖି ଚାଷୀ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାର ରାଇଘର, ଉମରକୋଟ, ଝରିଗାଁ, ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି, ଡାବୁଗାଁରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଚାଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଚଡକ ପକାଇଛି ରୋଗପୋକ । ଆଉ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ରୋଗପୋକ ଦମନର ସହାୟକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ସରକାରଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଉମରକୋଟ ବିଧାୟକ ।

ସେପଟେ ଏ ହେଉଛି କିଛିଦିନ ତଳର ଫଟୋ ।  ନିଜେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାପାଳ  ଖଲ୍ଲିକୋଟ୍ ମଥୁରା ପଞ୍ଚାୟତରେ ପହଞ୍ଚି ଚାଷୀଙ୍କ ସହ ଧାନ ରୁଇଛନ୍ତି ।  ଧାଡି ରୁଆ କୃଷିକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଲକ୍ଷରେ ନିଜେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏଠାରେ କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଉ ଏ ହେଉଛି  ଶନିବାର ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ କେନ୍ଦ୍ରର ଦୃଶ୍ୟ । ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ମୋଜା, ଜୋତା ଓ ପୋଷାକ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁକୁନି ସାହୁ । ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନିଜେ ଜୋତା,ମୋଜା ପିନ୍ଧାଇ ଦେଇଥିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ମହୋଦୟା । ଯାହାକି ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ  ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭାବବିହ୍ବଳ କରି ଦେଇଥିଲା ।

ମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁକୁନୀ ସାହୁ କହିଥିଲେ ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଯେକୌଣସି ସହାୟତା ଦରକାର ହେଲେ ସେ କରିବାକୁ ପଛାଇବେ ନାହିଁ ।  ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳମାନେ କ୍ଲାସରୁରମ୍‌ରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ପାଠପଢାଇବାର ଦୃଶ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଦ୍ବାରା ବେଶ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସିତ ହୋଇଛି । ତେଣୁ ଆମେ କହିପାରିବା ସେ ଜନପ୍ରତିନିଧି ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ପ୍ରଶାସକ ଲୋକଙ୍କ ସେବାରେ ବ୍ରତି ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ବାହାବା ମିଳିବ ହିଁ ମିଳିବ । 

   Related Posts